Бихме Добруджа пред погледа на Радуканов 28-10-2011 14:27

Ботев Пловдив постигна труден, но същевременно много ценен успех с 1:0 над Добруджа в мач от 10-ия кръг в първенството. Гола на победата реализира Димитър Байрев в 64-ата минута след отличен пас на Йордан Христов. Двубоят от ложата на „Колежа” проследи Милен Радуканов, който в понеделник ще бъде представен като новия старши треньор на „жълто-черните”.

Двубоят започна без очаквания домакински натиск и първите опасни ситуации бяха пред вратата на Армен Амбарцумян. В 11-ата минута след центриране от фаул на Валери Михайлов, топката описа парабола и се насочи под гредата, но Армандо внимаваше и изби в корнер. В 19-ата Васил Тачев стреля атрактивно извън наказателното поле и отново Армандо със сетни сили отклони топката покрай вратата. С това обаче се изчерпаха сериозните опасности пред вратата на "канарчетата".

Първият реален шанс за Ботев дойде в средата на полувремето, когато Сашо Александров центрира към Тодор Неделев, младокът шутира от воле, но вратарят на гостите Радомиров успя да спаси. Най-чистото положение преди почивката се откри пред Наско Курдов в 41-ата минута. Нападателят бе изведен от Александров сам срещу вратаря, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда.

След почивката „жълто-черните” заиграха малко по-добре, но отново трудно пробиваха сгъстената защита на тима от Добрич. В 59-ата минута Ивайло Димитров центрира отдясно, Неделев свали към Курдов, който плонжира и с глава вкара топката във вратата, но страничния съдия даде знак, че тя е напуснала очертанията на терена преди да стигне до Неделев.

Публиката на стадион „Христо Ботев” си отдъхна чак в 64-ата минута. Данчо Христов хвърли страхотен пас зад защитата към Митко Байрев, който влезе в наказателното поле и със силен шут разстреля Радомиров за 1:0.

5 минути след гола по-малкият от братята Байреви – Владимир също имаше шанс да вкара, но от непосредствена близост не засече добре топката след центриране на Александров от фаул. Малко по-късно Кривия шутира от пряк свободен удар в горния десен ъгъл, Радомиров обаче изби в корнер. 2 минути преди края Манчев излезе на стрелкова позиция пред наказателното поле, но би покрай вратата.

Съставите на двата отбора:

Ботев: Амбарцумян, Христов, Гаджалов, Домакинов, Вл. Байрев, Рахов, Д. Байрев (72-Манчев), Неделев (90-Гуджев), Ив. Димитров (59-Асенов), Александров, Курдов
Добруджа: Радомиров, Мл. Димитров, Флоров, Петров, Н. Илиев, Ангелов, Михайлов, Филчев (71-Судин), Сл. Илиев (79-Паскалев), Тачев (76-Тодоров), Лазаров

Жълти картони: Асенов (Ботев), Ангелов, Сл. Илиев (Добруджа)

Главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
Помощници: Юрий Йонков (Шумен) и Мариян Хараланов (Търговище)

Снимки от мача - Галерия "Ботев 1:0 Добруджа"