Боево реми в пловдивското дерби на старта на шампионата 30-07-2016 21:30

"Ботев" Пловдив започна с равенство срещу градския съперник "Локомотив" новото първенство. Двата отбора завършиха 1:1 на ст. "Лазур" в Бургас, като и двете попадения паднаха след почивката. Дани Кики откри за символичните гости в 62-ата минута, а в 70-ата Иван Стоянов изравни за "жълто-черните".

Двата предложиха здрав мач с интересни ситуации и пред двете врати, на които с добри изяви се отличиха вратарите Георги Георгиев и Илко Пиргов.

Николай Костов заложи на Стенио дос Сантос като партньор на Радослав Терзиев в центъра на защитата пред Георги Георгиев, а като крайни бранители стартираха Цветомир Панов и Крум Стоянов. В ролята на опорни халфове започнаха Серкан Юсеин и Фелипе Бризола, по фланговете - Жоао Пауло и Наско Милев, а Тодор Неделев действаше като плеймейкър зад Иван Стоянов.

В 12-ата минута Умарбаев бе изведен дълбоко в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, който бе блокиран от предвидливо скъсилия дистанцията Георги Георгиев.

Две минути по-късно Жоао Пауло изстреля мощен шут от около 25 метра, който затрудни Илко Пиргов, но вратарят на "Локомотив" успя да улови топката, въпреки че за момент я изпусна от контрол.

Последва дълго затишие пред двете врати. В средата на полувремето, включилият се в предни позиции Стенио се измъкна от опита за засада, но опитът му да намери Иван Стоянов пред вратата бе пресечен от защитник.

В 33-ата минута Мартин Камбуров стреля опасно над вратата, а в две минути преди края на полувремето Георги Георгиев демонстрира страхотен рефлекс и отрази най-опасната ситуация преди почивката след удар с глава отблизона Веселин Марчев.

На полувремето Костадин Стоянов влезе в игра на мястото на Наско Милев.

Секунди след подновяването на играта "Ботев" можеше да открие резултата. Иван Стоянов върна топка към Фелипе Бризола, койо обаче от добра позиция не нанесе добър удар.

В 62-ата минута отново Иван Стоянов намери зад защитата Жоао Пауло, който стреля в долния ляв ъгъл, но Илко Пиргов спаси.

Пет минути по-късно "Локомотив" излезе напред в резултата с първия си шанс след почивката. Георги Георгиев отрази удар на Симеон Райков, но при добавката влезлият минути по-рано в игра Дани Кики реализира за 0:1.

В 70-ата минута Мартин Райнов можеше да даде солиден аванс на своите, но с поредната си добра намеса Георгиев спаси вратата си.

72-ата минута нов пропуск направи Жоао Пауло, който стрела в тялото на Пиргов.

Четвърт час преди края "Ботев" изравни чрез Иван Стоянов. Голмайсторът на "жълто-черните" вкара след асистенция на Жоао Пауло, който изведе Стоянов сам срещу Пиргов и той не сгреши за 1:1.

След попадението играта бе прекъсната за няколко минути, а след подновяването й двата отбора почти не застрашиха вратите си. Единствената голова ситуация бе пропусната в самия край от халфа на символичните гости Мартин Райнов, който от удобна позиция шутира над вратата.

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 16. Стенио дос Сантос, 25. Крум Стоянов (74' 71. Милен Кикарин), 10. Серкан Юсеин (74' Асен Чандъров), 8. Тодор Неделев (к), 45. Наско Милев (45' 15. Костадин Стоянов), 37. Жоао Пауло, 73. Иван Стоянов

ЛОКОМОТИВ: 38. Илко Пиргов, 71. Пламен Крумов, 15. Димитър Везалов, 6. Кирил Котев, 14 Иван Горанов, 17. Ванчо Траянов, 18. Мартин Райнов, 39. Парвиз Умарбаев (56' 9. Дани Кики), 10. Веселин Марчев (87' 93. Аймен Суда), 13. Симеон Райков (82' 27. Димо Бакалов), 11. Мартин Камбуров (к)

Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)

ж.к. Крум Стоянов, Фелипе Бризола (Бот), Ванчо Траянов (Лок)