Ботев аут за Купата на България след загуба от ЦСКА 1948, много спорно съдийство беляза мача 03-03-2021 15:12

Ботев (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на България след загуба от ЦСКА 1948. В редовното време 1/8-финалният мач завърши при равенство 1:1, а гостите стигнаха до победата с гол в продълженията.

Мачът на "Футболен комплекс Ботев 1912" бе засенчен от много спорното съдийство на главния съдия Георги Давидов. Реферът отсъди куп спорни ситуации в полза на гостите, а освен това накъса играта с множество нарушения.

В 7-ата минута опасен удар на миналия през школата на "канарчетата" Димитър Митков мина в близост до вратата на пловдивчани. 2 минути по-късно Реда Рабей разстресе страничната греда на гостите с удар от средна дистанция.

Така се стигна до 16-ата минута, в която главният съдия Георги Давидов отсъди спорна дузпа за гостите. Марио Младеновски сбърка при изнасяне на топката, след което направи направи шпагат в наказателното поле и игра с топката, последва контакт с Димитър Митков и Давидов отсъди дузпа за гостите.

Зад топката застана Ивайло Чочев, който с хладнокръвно изпълнение откри резултата - 0:1. В 31-ата минута Емануел Току пусна наляво към Реда Рабей, който отправи плътен удар, минал встрани от целта.

В следващите минути пловдивчани осъществиха сериозен натиск и стигнаха до няколко много добри положения. В 33-ата минута удар на Славчо Шоколаров не затрудни вратаря на гостите.

В следващата минута златен шанс се откри пред Реда Ребей, чийто удар бе отразен от вратаря на "червените". При добавката Салиф Сисе стреля, а гостите с взаимна работа в защита успяха да изчистят топката.

В 35-ата минута дебют за "жълто-черните" записа новото попълнение Маркиньос. До края на първата част липсваха сериозни голови положения и пред двете врати.

Второто полувреме стартира с виртуозен гол на Маркиньос, а в атаката дейно участие взе и Емануел Току. В 53-ата минута двамата осъществиха страхотна комбинация, Маркиньос залъга защитник и с неспасяем удар от дъгата на наказателното поле матира вратаря на гостите за 1:1.

След 60-ата минута гостите заиграха по-добре и взеха инициативата в мача. На два пъти Васил Шопов отправи удари към вратата на Ботев, но Аргилашки се намеси по най-добрия начин.

В 77-ата минута "червените" направиха фрапантен пропуск, след като Марио Топузов отправи красив удар от 20 метра, топката се отклони от гредата и попадна в Димитър Митков, който от няколко метра не успя да уцели опразнената врата. 4 минути по-късно удар на Русев бе спасен от Аргилашки, а това бе всичко по-интересно за редовното време.

В първото продължение инициативата отново бе на страната на гостите, които имаха териториален превес. 2 минути след старта на продълженията Денислав Александров подаде към Георги Русев и той стреля, но над вратата.

В 100-ата минута на двубоя след центриране от свободен удар Димитър Митков бе изпуснат от "жълто-черната" отбрана и с глава възстанови аванса на столичани. В 105-ата минута Ангел Бастунов намери Александров и той стреля, но Аргилашки изби.

Второто продължение премина под опитите на "канарчетата" да сътворят нещо пред вратата на "червените". Златният шанс за Ботев се откри пред Атанас Илиев в 115-ата минута, който овладя в наказателното поле и шутира в далечния ъгъл, но топката мина покрай вратата.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Марио Младеновски (35 - Маркиньос), Виктор Генев (91 - Атанас Чернев), Станислав Работов, Филип Филипов, Салиф Сисе (44 - Атанас Илиев), Па Конате, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Емануел Току, Мишел Еспиноса (72 - Бисер Бонев)