Ботев би с 2:1 Несебър 19-05-2012 17:01

Ботев победи с 2:1 като гост Несебър в мач от предпоследния 26-ти кръг на Източната "Б" група. Головете за "канарчетата" отбелязаха Ангел Рахов в 35-ата минута и Димо Атанасов в 75-ата минута.

Двубоят започна равностойно, като двата отбора създадоха по няколко опасности. В 6-ата минута Петър Атанасов се освободи от защитник на Несебър, но вратарят успя да скъси и да блокира опита му за удар. 8 минути по-късно Кадифчин изтърва най-чистото положение за домакините, след като се откъсна от защитата на Ботев и от малък ъгъл стреля в тялото на Христо Иванов.

В следващите минути "жълто-черните" имаха лек превес, който с течение на времето се засили. В 34-ата минута Петър Атанасов направи уникален пропуск, след като бе изведен сам срещу Борислав Стоянов и стреля, но прати топката в десния страничен стълб. 60 секунди по-късно Данчо Христов центрира отдясно, а Ангел Рахов с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата за радост на около 150 бултраси. До края на полувремето Сашо Александров направи два опасни далечни шута, но и двата бяха отразени от стража на Несебър.

През втората част доминацията на "пловдивчани" бе пълна. В 55-ата минута Мариян Огнянов стреля силно, но прати топката покрай вратата. 5 минути по-късно Огнянов направи добро взаимодействие с Неделев, но младокът бе изпреварен от вратаря на "сините". В 75-ата минута Мариян Огнянов пусна отличен пас зад защитата на Несебър към Димо Атанасов, който остана очи в очи с Борислав Стоянов и прати топката под плонжа му.

Само 3 минути по-късно влезлият като смяна Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря, но би встрани от вратата. В 84-ата минута футболистите на Костадин Видолов направиха поредния си фрапантен пропуск, след като Мариян Огнянов на два пъти от 3-4 метра не успя да вкара топката в мрежата. Минута по-късно юношата Лазар Марин пусна прострелно топката към Деян Христов, който я засече с шпагат, но тя се удари в тялото на вратаря Борислав Стоянов.

В 91-ата минута на срещата домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 20 метра. Зад топката застана Георги Калайджиев, който я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Христо Иванов. До края на мача "канарчетата" не позволиха на съперника си да направи нова атака.

Съставът на Несебър: Борислав Стоянов, Ивайло Соколов, Стефан Крачунов, Димитър Попов, Атанас Димитров (62` Кирил Брестовички), Андриян Траянов, Добрин Орловски, Стоян Кадифчин, Диан Генчев (58` Георги Калайджиев), Ивайло Димитров, Борислав Иванов (49` Христо Александров).

Съставът на Ботев: Христо Иванов, Емил Аргиров, Никола Домакинов, Венци Бонев, Ивайло Димитров, Ангел Рахов, Александър Александров (81` Лазар Марин), Мариян Огнянов, Йордан Христов, Тодор Неделев (67` Димо Атанасов), Петър Атанасов (78` Деян Христов).