Ботев допусна загуба от Крумовград в приятелска среща 09-09-2023 13:37

Отборът на Ботев (Пловдив) отстъпи с 2:4 в приятелска среща на Крумовград в паузата на шампионата. Спарингът се игра на стадион "Христо Ботев". Неофициален дебют начело на "канарчетата" направи старши треньорът Душан Керкез.

Двубоят се игра във формат от 4 полувремена по 30 минути. Срещата започна с попадение за Ботев в 19-тата минута. Реда Рабей центрира отляво по фланга, а новото попълнение на тима Антоан Конте засече топката с глава и отбеляза във вратата на гостите. В 30-тата минута Антоан Бароан удвои преднината за "канарчетата".

В началото на вторите 30 минути, Крумовград върна един гол чрез Китан Василев. В оставащото време от мача, старши треньорът на Ботев Душан Керкез използва всичките си налични смени. Всичките 13 футболисти влязоха в игра. Младите момчета от втория отбор и академията на клуба оставиха добри впечатления на терена.

Резултатът до 90-тата минута се запази 2:1 за Ботев. След направените промени в последната пауза преди последните 30 минути от Душан Керкез отборът на Крумовград успя да обърне мача след като влезлият като резерва Димитър Тонев отбеляза на два пъти. До края на срещата, "ботевистите" имаха три чисти положения за гол, но не успяха да реализират. В самия край на срещата Александър Колев оформи крайното 2:4.

Съставът на Ботев:

0-45 минута: Ханкич, Ето’o, Конте, Ван Хертъм, Балоянис, Перера, Ннади, Попов, Акере, Реда и Бароан

Смени след 45-тата минута: Кайзер, Минков, Работов на мястото на Ханкич, Реда и Конте

Смени след 60-тата минута: Балтанов, Колев, Уме на мястото на Перера, Попов и Акере

Смени след 90-тата минута: Папазов, Червен, Георгиев, Татаров, Секулич и Смъркалев на мястото на Балоянис, Ван Хертъм, Ннади, Ето’o, Бароан и Кайзер

Смени след 105-тата минута: Кущинаров на мястото на Татаров