Ботев громи в първата си контрола на Колежа 30-07-2011 14:52

Ботев Пловдив разби с 5:0 Гигант (Съединение) в поредната си лятна контрола, която бе първа на стадион „Христо Ботев” през настоящата подготовка. Два гола за успеха наниза Атанас Курдов, по един добавиха Васил Гуджев, Тодор Тимонов и Петър Атанасов.

„Жълто-черните” демонстрираха голямо желание за игра и доминираха през цялата среща. Победата можеше да бъде и далеч по-изразителна ако не бяха многобройните пропуски пред вратата на гостите. На няколко пъти публиката аплодира разнообразните и скоростни атаки на възпитаниците на Петър Хубчев, които често матираха противниковата защита.

Двубоят започна с греда на Светослав Асенов и слаб удар на Ирфан Юсеинов в ръцете на вратаря. Гостите също имаха своя шанс, но Площаков не вкара на празна врата след груба грешка на Тинков. В 14-ата минута Курдов откри, след като се пребори за топката и с много технично отиграване и завъртане около оста си вкара за 1:0.

3 минути по-късно Манчев изведе Ивайло Димитров отдясно, той центрира меко към границата на пеналта и нахлуващият на скорост Гуджев с мощен шут от въздуха удвои – 2:0. В 21-ата Курдов завърши поредната скоростна атака, вкарвайки втория си гол в мача за 3:0. До края на полувремето стрелецът на „канарите” можеше да направи хеттрик, а близо до гола бяха още Асенов, Тимонов и Манчев.

След почивката Ботев продължи да натиска, да създава положения и да пропуска. „Жълто-черните” все пак вкараха още два гола. Първо Тимонов разстреля вратаря с един от типичните си удари извън пеналта. В средата на второто полувреме Лимона асистира на Петър Атанасов, който не сгреши очи в очи с вратаря и оформи крайното 5:0.