Ботев и Адмира не си отбелязаха гол (снимки) 29-06-2013 16:45

Ботев и Адмира Вакер завършиха 0:0 в контролна среща, играна на "Тренгвалдер Арена" във Фьозендорф. Двата отбора изнесоха равностоен мач без много голови положения пред вратите. Равенствто е трето поред за "канарчетата" от лагера в Австрия.

Станимир Стоилов направи няколко промени в стартовата единадесеторка в сравнение с контролата срещу Зноймо преди два дни. На вратата отново започна Адам Стаховяк, който изнесе поредния си силен мач с екипа на Ботев. Полякът се справи с всички опасности и показа солидна игра под рамката. Централната двойка защитници в жълто-черно оформиха Елведин Джинич и Веселин Минев, а до вдясно и вляво от тях действаха Дяков и Артур Енрике. Борис Галчев и Томаш Иршак си партнираха в средата на терена, по фланговете започнаха Луис Педро и Вандер, а Мариян Огнянов и Анисе се редуваха на върха на атаката.

Мачът започна равностойно и в първите 15 минути двата тима си размениха по един точен удар. Първо Стаховяк спаси удар на Микус, а малко по-късно Галчев би в ръцете на вратаря с удар извън пеналта. В 17-ата минута отново Микус получи добра топка в наказателното поле, но Адам предвидливо скъси дистанцията и блокира удара на нападателя.

След 25-ата минута "канарчетата" взеха инициативата и организираха няколко добри атаки. Луис Педро завърши самостоятелен пробив отдясно с остро центриране, топката рикошира, но вратарят Ишлер в последния момент протегна крак и предотврати гола. Минути след това холандското крило опита да засече остро центриране на Вандер отляво, но не стигна до топката. В последните секунди на първата част Вандер шутира от пряк свободен удар в ръцете на вратаря.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, а двата отбора трудно създаваха чисти голови положения. В 55-ата минута опасен удар на Шникер бе спасен с вещина от Стаховяк. Последваха редица смени в състава на "жълто-черните" преди да се стигне до 77-ата минута, когато пловдивчани пропуснаха най-чистото си положение. Влезлият току-що Ромарио преодоля противник и влезе в наказателното поле, след което шутира силно, а топката срещна тялото на вратаря, който не успя да реагира на светкавичния шут на холандеца. В 87-ата минута Стаховяк изби далечен удар на Стефан Швац, а в самия край Костов би слабо в ръцете на вратаря от двадесетина метрa.

Съставът на Ботев: Стаховяк, Дяков (70` Терзиев), Джинич (64` Спрокел), Минев (64` Грънчаров), Артур (78` Казаков), Галчев (46` Костов), Иршак (56` Васев), Педро, Анисе (56` Павлов), Вандер (67` Ромарио), Огнянов (56` Христов).