Ботев и Черно море не се победиха, Атанас Илиев с нов гол 17-05-2021 19:58

Ботев (Пловдив) пропусна да запише победа над Черно море (Варна) и двата тима завършиха наравно 1:1. Срещата от 30-ия кръг на Първа лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Ботевистите определено могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект точки, след като изпуснаха няколко много добри положения. От своя страна гостите загубиха важни точки в битката за седмото място.

През първата част гостите имаха териториален превес, но трудно стигаха до чисти положения пред вратата на Янко Георгиев. В 5-ата минута Салиф Сисе пробва изненадващ удар от далечна дистанция, като опита да прехвърли излезлия напред вратар на "моряците", но стреля неточно.

В 17-ата минута многоходова атака изведе Филип Филипов на отлична позиция и защитникът стреля, а кълбото се отклони от напречната греда. В 24-ата минута пас на Току изведе Сисе сам срещу вратаря, но нападателят се засуети и стражът изби.

В 37-ата минута Стефан Велев се озова очи в очи с Янко Георгиев, а вратарят на "канарчетата" се намеси отлично и спаси. 5 минути по-късно Георгиев бе безпомощен, след центриране от корнер и силен удар с глава на Стефан Станчев - 0:1.

След почивката пловдивчани на свой ред взеха инициативата, но подобно на "моряците" не стигаха до добри положения. В 69-ата минута Па Конате центрира отляво и сложи топката на главата на Атанас Илиев, който с глава за пореден път демонстрира страхотните си голмайсторски качества, пращайки кълбото в мрежата за 1:1.

3 минути по-късно опасен удар на Току бе блокиран от бранител, а секунди след това гол на Генев бе отменен заради засада. До края на мача варненци имаха две ситуации, но те бяха пропиляни от Гарсия и Родриго.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра (46 - Кристиан Добрев), Виктор Генев, Марио Младеновски, Славчо Шоколаров (60 - Па Конате), Бисер Бонев (68 - Мишел Еспиноза), Салиф Сисе (46 - Атанас Илиев), Емануел Току (85 - Станислав Работов), Реда Рабей, Мите Цикарски, Филип Филипов