Ботев и Левски не се победиха и си разделиха по точка в Пловдив 05-12-2015 17:02

Отборите на Ботев и Левски си разделиха по точка в двубоя помежду си от 19-ия кръг на "А" група. Двата отбора изиграха равностоен мач на "Футболен комплекс Ботев 1912", в който си поделиха периоди на териториален превес, но опасностите пред двете врати се оказаха твърде малко и логично срещата завърши без попадения - 0:0.

Двубоят започна доста динамично с агресивни действия и атаки към двете врати. Още в 4-ата минута Мариян Огнянов намери Грегъри Нелсън пред наказателното поле, холандецът си освободи пространство за стрелба, но ударът му мина покрай дясната греда.

Левски също имаше своите шансове преди почивката и минута след ситуацията на Нелсън, Веселин Минев стреля от движение, но ударът му не представляваше проблем за Виктор Голас.

В 8-ата минута Лъчезар Балтанов опита труден шут от движение, преминал над напречната греда.

В 15-ата минута Роман Прохазка стреля с глава след центриране отляво, но Виктор Голас отново бе на мястото си и спаси.

Последваха минути на превъзходството на "канарчетата", в които възпитаниците на Николай Костов се задържаха в половината на гостите, но натискът се изрази предимно в няколко възможности от статични положения. При най-опасното от тях, 20-ата минута Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Пламен Николов отклони опасно топката, но защитник в синьо успя пръв да стигне до топката на метри пред голлинията и да изчисти.

Още в следващата атака Мариян Огнянов нахлу отляво в наказателното поле и центрира прострелно по тревата, но отново бранител на Левски успя да изпревари тичащият към топката Серкан Юсеин.

В 39-ата минута Живко Миланов успя да се добере до наглед безнадеждна топка в наказателното поле на "жълто-черните", но Виктор Голас направи трето спасяване и така по-качественото от двете полувремена завърши без попадения.

На полувремето в игра на мястото на Серкан се появи Нико Варела, но включването на уругваеца не оказа желания ефект.

Малко след подновяването на играта Мариян Огнянов открадна топката в половината на гостите и се втурна към вратата на Йоргачевич. Плеймейкърът елиминира елегантно първия изправил се на пътя му противник и достигна до границата на наказателното поле, откъдето вместо удар опита втори финт и бе блокиран.

С течение на минутите от второто полувреме Левски установи по-дълъг контрол върху топката, но добре организираните действия на "канарчетата" оставиха без шансове атакуващите футболисти на противника. Най-сериозната опасност за вратата на Ботев дойде в 83-ата минута, когато Де Нойер стреля опасно от средна дистанция покрай дясната греда.

Така двубоят приключи заслужено без победител, а "канарчетата" вече гледат към последния си мач за календарната година, който е на 13 ноември в Монтана.

БОТЕВ: Виктор Голас, Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Филип Филипов, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов (87' Даниел Генов), Мариян Огнянов, Серкан Юсеин (46' Нико Варела), Рахави Кифуети, Грегъри Нелсън (61' Александър Колев)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Живко Миланов, Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Веселин Минев, Джереми Де Нойер, Георги Костадинов (76' Владимир Гаджев), Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Мики Орачев (60' Божидар Краев), Линел Китамбала (68' Илия Димитров)

Съдия: Мартин Стоименов