Ботев и Левски разделиха по точка в равностоен двубой 30-10-2016 20:27

"Ботев" завърши 1:1 като домакин на "Левски" в двубой от XII кръг на Първа професионална лига. Двата отбора изиграха равностоен мач с малко голови положения, в който гостите владееха повече топката, а "жълто-черните" имаха по-добрите шансове пред противниковата врата.

Жоао Пауло изведе "канарчетата" напред с най-бързия гол от началото на сезона. Водещият реализатор на пловдивчани вкара в 13-ата секунда след великолепно извеждащо подаване на Тодор Неделев. Плеймейкърът на "Ботев" хвърли близо 50-метров пас от собствената половина, а бразилецът прехвърли излезлия да го пресреща Йоргачевич и взриви трибуните за 1:0.

След попадението "жълто-черните" действаха добре групирани в собствената половина и оставиха своя съперник да владее повече топката. Възпитаниците на Николай Киров не оставяха пространства за "сините" и разбиваха постепенните им атаки преди те да стигнат до наказателното поле, с изключение на два момента, в които Адениджи и Аниете намериха пространство за стрелба, но шутираха в аут. В същото време обаче в опитите за контраатаки липсваше необходимата острота и точност.

"Левски" успя да изравни в 38-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката достигна до Божидар Краев на далечната греда. Последва шут от малък ъгъл, който Георги Георгиев отрази, но при добавката Роман Прохазка вкара с глава от непосредствена близост за 1:1.

През второто полувреме "канарчетата" не допуснаха опасности пред своята врата и пропуснаха два страхотни шанса да грабнат победата. Първо в 64-ата минута при пълниеносна контраатака Тодор Неделев бе изведен от Иван Стоянов сам срещу Йоргачевич, но с десния крак стреля в тялото на вратаря. Петнадесет минути по-късно при нова светкавична контра Жоао Пауло избра грешното решение и вместо голов пас към Омар Косоко опита да завърши сам атаката, а ударът му бе неточен.

До края стражът на гостите отрази шут на Жоао Пауло, а Георги Георгиев се намеси безупречно при удар на Хеан Деса и така резултатът остана непроменен, а двата отбора разделиха по точка от двубоя помежду си.

"БОТЕВ": 22. Георги Георгиев, 18. Радослав Терзиев, 16. Стенио дос Сантос, 6. Даниел Златков, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 14. Меледже Омнибес, 8. Тодор Неделев (88' 45. Наско Милев), 72. Иван Стоянов (83' 88. Даниел Кутев), 20. Омар Косоко (90' Кристиан Димитров), 37. Жоао Пауло

"ЛЕВСКИ": 29. Боян Йоргачевич, 25. Александър Александров, 2. Сърджан Лукин, 3. Димитър Пиргов, 14. Веселин Минев, 8. Джереми де Нойер, 15. Роман Прохазка, 12. Божидар Краев (73' 11. Хеан Деса), 20. Антонио Аниете, 7. Франсис Нар (87' 10. Галин Иванов), 17. Бабатунде Адениджи (83' 9. Илиан Мицански)