Ботев и Локомотив не се победиха в Дербито на Пловдив - 1:1 на "Лаута" 25-09-2021 19:47

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в Дербито на Пловдив. 113-ото издание на най-интригуващия сблъсък в българския футбол премина при поделено преимущество и двата тима заслужено поделиха точките.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като "канарчетата" бяха по-добрият отбор през първата част, докато "смърфовете" владееха инициативата след почивката. С първия си гол за Ботев се отчете Виктор Генев.

"Жълто-черните" стояха по-добре на терена през първите 45 минути, а в 13-ата минута Маркиньос се отскубна отдясно и отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на домакините. С течение на времето ботевистите засилваха натиска си и така се стигна до 26-ата минута на мача.

Тодор Неделев центрира от свободен удар, защитата на "черно-белите" не се намеси убедително и топката попадна във Виктор Генев. Защитникът с много красиво акробатично изпълнение разстреля вратаря за 1:0, взривявайки гостуващия сектор и хвърляйки в бурен екстаз феновете на Ботев.

В самия край на полувремето домакините на два пъти стигаха до сериозни разминавания пред вратата на "канарчетата". В 40-ата минута Па Конате проби отлично отляво и извади към Тодор Неделев, който непокрит от границата на наказателното поле стреля над вратата, пропускайки добро положение.

След почивката "смърфовете" бяха преобразени и на свой ред взеха инициативата. В 55-ата минута Димитър Илиев шутира, топката срещна тялото на бранител и се върна в появилия се на почивката Марсел, който с мощен удар не остави шанс на Георги Аргилашки - 1:1.

Минута по-късно Тодор Неделев шутира неточно от 20 метра, а при удара капитанът на ботевистите се контузи и бе заменен. Изравнителното попадение даде импулс в играта на домакините и те осъществиха сериозен натиск, но ботевистите успяха да запазят паритета в резултата

В 74-ата минута Умарбаев хитро стреля директно от корнер, но Аргилашки внимаваше и спаси. 6 минути по-късно удар на Димитър Илиев бе спасен от Георги Аргилашки

В 81-ата минута ботевистите бяха близо до трите точки, след като Димитър Тонев комбинира с Маркиньос и бразилецът стреля много опасно от границата на наказателното поле, но шутът му бе спасен от вратаря на "черно-белите".

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс (64 - Джеймс Етоо), Маркиньос, Тодор Неделев (57 - Димитър Тонев), Емануел Току, Антоан Бароан, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон