Ботев и Локомотив поделиха точките - 1:1 в Коматево 19-03-2023 19:35

Ботев и Локомотив завършиха наравно 1:1 в дербито на Пловдив. Срещата от 24-ия кръг на Първа лига се игра пред препълнените трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Двата тима не оправдаха очакванията за зрелище, като мачът бе по-скоро битка и без много голови положения. През първата част по-чистите положения се откриха пред гостите.

В първите минути "черно-белите" отправиха два неточни удара, а в 26-ата минута опасен шут на Матеус Да Силва се спря във външната част на мрежата на Аргилашки. В 30-ата минута удар на Минков бе спасен без проблеми от Хоркаш.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Ерик Сорга направи изумителен пропуск, стреляйки неточно на почти опразнената "жълто-черна" врата. В 36-ата минута две изяви на Аргилашки предотвратиха попадение, след удар на Джовани и опит за добавка на Димитър Илиев.

Последната добра ситуация за първата част се откри пред "канарчетата". Разбъркване пред вратата на Локомотив прати топката във Уме Емануел, който не успя да отправи добър удар и Хоркаш изби.

Втората част премина с териториален превес на "жълто-черните". В 62-ата минута техничен удар на Антоан Бароан мина над вратата, като това бе единствената опасност до заключителните десет минути.

В 81-ата минута Дилан Мертенс пусна фантастичен пас към Антоан Бароан. Французинът прокара кълбото покрай Хоркаш и на празна врата вкара за 1:0, взривявайки трибуните на базата в "Коматево".

Радостта на "канарчетата" обаче бе изключително кратка, а Джаспър Ван Хертъм имаше злощастието да си вкара автогол в 83-ата минута. Точукву Ннади загуби единоборство в половината на Ботев, последва пас на Илиев към Каракашев и той отправи удар, а в опита си да изчисти Ван Хертъм прати кълбото в собствената си врата.

До края на мача двата тима не успяха да сътворят сериозна опасност пред Аргилашки и Хоркаш и поделиха точките.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джаспър Ван Хертъм, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Николай Минков (74 - Рой Херман), Па Конате, Точукву Ннади, Дилан Мертенс, Красиан Колев (62 - Мартин Секулич), Антоан Бароан, Уме Емануел