Ботев и Лудогорец не се победиха, 2:2 в първи мач на базата в Коматево 23-02-2014 15:59

Ботев (Пловдив) стартира пролетния дял от първенството с равенство 2:2 с лидера в "А" група Лудогорец. Двата отбора не успяха да се победят в атрактивен мач, който бе и първият официален двубой на "канарчетата" на "Футболен комплекс Ботев 1912" в Коматево. "Жълто-черните" повеждаха на два пъти в резултата с попадения на новия стрелец на тима Юнес Хамза, но гостите бързо възстановяваха равенството с голове на Козмин Моци и Върджил Мисиджан.

Срещата стартира с превес на Ботев и още в 4-ата минута Хамза можеше да се разпише, но не успя да засече отличното просрелно центриране на партньора му в атака Феребори Доре. Десет минути по-късно обаче тунизиецът поправи грешката си и изведе "канарите" напред. Серджан Лукин пусна пас към Алесандру Куртеан, последният отклони топката и тя попадна в Юнес Хамза, който очи в очи с вратаря Стоянов стреля покрай него за 1:0.

Ботев продължи да доминира и в 21-ата минута Куртеан стреля опасно от пряк свободен удар, а топката профуча на сантиметри над напречната греда. Две минути след това Лудогорец изравни резултата. Първо Йордан Минев бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля в десният стълб зад Стаховяк, след което топката бе избита в корнер. Последва центриране на близката греда, където Козмин Моци успя да стреля с глава, Стаховяк реагира, но в крайна сметка топката спря в мрежата - 1:1.

В 29-ата минута Веселин Минев проби опасно до аутлинията и върна топката за негов съотборник, но в зоната пред Владислав Стоянов такъв нямаше и защитата в зелено се справи със ситуацията. Идентична ситуация изработи и Абел Анисе в 36-ата минута, но до гол отново не се стигна. В 39-ата гостите също пропуснаха отличен шанс да дръпнат в резултата, но с невероятен рефлекс Адам Стаховяк извади сигурен гол след удар на Мисиджан отблизо, което бе и последната опасност пред двете врати през първото полувреме.

Първото положение след почивката без за гостите в 51-ата минута, но Йерун Луму не уцели вратата от отлична позиция. В следващата атака трибуните в Коматево отново ликуваха след втория гол на Юнес Хамза. Тунизийският голмайстор на Ботев получи отличен пас от Доре и чукна топката под плонжа на вратаря за 2:1. "Жълто-черната" радост бе потушена десет минути по-късно, когато в 62-ата Върджил Мисиджан изравни с майсторско изпълнение извън наказателното поле.

В 66-ата минута Стаховяк спаси силен шут от фаул на Фабио Ешпиньо, след което последва затишие пред двете врати. До 83-ата минута, в която Юнес Хамза можеше да се превърне в абсолютния герой за Ботев. Нападателят бе близо до хеттрик след изключително атрактивна задна ножица, след която топката профуча встрани от вратата на Лудогорец. Две минути по-късно коварно воле на влезлият на смяна Георги Сърмов премина на сантиметри покрай дясната греда на гостите. Заключителният шанс в мача се откри пред Роман Безяк, чийто удар бе париран от Адам Стаховяк и така двата отбора си поделиха по една точка.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджан Лукин, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Алесандру Куртеан (76-Ромарио Кортзорг), Абел Анисе (72-Георги Сърмов), Феребори Доре, Юнес Хамза

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Жуниор Кейсара, Козмин Моци, Теро Мантула, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Марселиньо (78-Жуниор Кишада), Йерун Луму (60-Дани Абало), Върджил Мисиджан, Роман Безяк

Съдия: Николай Йорданов

ж.к. Лукин, В.Минев, Анисе (Ботев); Й.Минев, Безяк, Мисиджан (Лудогорец)