Ботев и Септември не успяха да се победят в контролна среща 15-07-2016 20:46

"Ботев" Пловдив завърши наравно 1:1 срещу "Септември" в контролна среща, белязала края на лагера подготвителния лагер на "жълто-черните" в Трявна. Двубоят се игра на ст. "Лазур" в Бургас, който ще бъде арена на домакинските мачове на "Ботев" в началото на новото първенсто. Двата отбора си отбелязаха по един гол, като попаденията паднаха през първото полувреме. Янко Ангелов изведе "Септември" напред още в самото начало, а Иван Стоянов изравни минута преди почивката.

Съперникът откри резултата още в 7-та минута на мача, когато получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Кристиан Димитров. Зад топката застана Янко Ангелов, който не сгреши за 1:0.

В 19-та минута Ботев пропусна първото си по-опасно положение в двубоя. Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където бразилецът Филипе Бризола отправи мощен удар, но кълбото се спря в тялото на противников състезател.

В 39-та минута, след самостоятелен рейд, Иван Стоянов шутира към вратата на "Септември", но топката отново срещна тяло на противников състезател и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение Костадин Стоянов можеше да изравни резултата, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

Две минути преди края на първата част дойде и изравнителния гол за "жълто-черните". Иван Стоянов получи извеждащ пас в половината на "Септември", надбяга защитата и стреля покрай вратаря в долния ляв ъгъл за 1:1.

През второто полувреме двата отбора продължиха в същото темпо и рядко стигаха до опасности пред двете врати. Една от тях бе в самото начало, когато Тодор Неделев пусна извеждащ пас към Жоао Пауло в наказателното поле, но бразилецът не успя да преoдолее вратаря, който скъси разстоянието и предотврати опасността пред вратата си.

В 63-та минута на двубоя футболистите на "Ботев" сътвориха и една от най-добрите си атаки в мача. Добрата комбинация бе между Тодор Неделев и Иван Стоянов, като последеният изведе на стрелкова позиция включилия се в атака Цветомир Панов, но десният защитник се забави с нанасянето на удар и топката му бе изчистена.

В 84-та минута на срещата играчите на "Ботев" поискаха игра с ръка на противников състезател в неговото наказателно поле, но такава не беше свирена.

"Ботев": Георги Георгиев, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Костадин Стоянов, Крум Стоянов, Серкан Юсеин (20' Меледже), Радослав Апостолов (61' Наско Милев), Филипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Пауло, Иван Стоянов

"Септември" София: Валентин Галев, Богомил Дяков, Петър Василев, Мартин Газиев, Димитър Руйчев, Георги Стоичков, Янко Ангелов, Петър Юнев, Иван Тилев, Даниел Пехливанов, Костадин Аджов