Ботев и Славия с нулево реми в последната контрола преди сезона 21-02-2015 00:00

Ботев записа равенство в последната си предсезонна контролна среща, в която "жълто-черните" приеха състава на Славия в Коматево. Двубоят логично завърши без попадения на фона на малкото голови ситуации, които двата отбора създадоха. Непосредствено преди неговото начало с едноминутно мълчание бе почетена паметта на легендарния вратар на Ботев Михаил Карушков и бившия футболист на Славия Иван Давидов.

"Канарчетата" показаха по-активен и нападателен футбол, но точността в завършващата фаза не бе на необходимото ниво. Възпитаниците на Петър Пенчев владееха топката повече от своя противник и опитваха да преодолеят групирания в собствената си половина отбор на Славия с многоходови атаки. От своя страна гостите заложиха на контраатаките, които рядко затрудняваха "жълто-черната" отбрана.

През първото полувреме действията на терена се развиваха почти изцяло в половината на "белите", но опасностите за вратаря Георги Петков бяха твърде малко. В началните минути пловдивчани организираха няколко добри акции по десния фланг, но центриранията на Йордан Христов бяха парирани от вратаря и защитата на Славия.

В 20-ата минута гостите организираха бърза контраатака, която принуди Филип Филипов да фаулира откъснал се нападател. За нарушението си защитникът на Ботев бе отстранен от игра с директен червен картон, а пет минути по-късно на негово място в игра влезе Даниел Златков. Въпросният фаул се превърна и в единствената добра ситуация за Славия преди почивката. Адам Стаховяк обаче спаси силният и много добре насочен удар на Жереми Манзоро.

В 33-ата минута Георги Петков блокира Пламен Николов, който след разбъркване в наказателното поле на гостите се озова на опасна позиция в близост до вратата.

В края на първата част Иван Цветков създаде две много добри възможности за своите съотборници. В първия случай капитанът на Ботев с тънък пас отвори пространство в наказателното поле за Милен Гамаков, но бургазлията сгреши в опита си за завършващ пас. Малко по-късно с ново майсторско подаване Цветков направи същото и за Цветелин Чунчуков, но колегата му в атака избра да стреля и го направи неточно.

Минута преди почивката Пепо Пенчев направи принудителна смяна като на мястото на Мариян Огнянов на терен се появи Лъчезар Балтанов.

През второто полувреме интересните моменти пред двете врати бяха още по-малко. В самото начало Иван Цветков и Томаш Иршак не успяха да комбинират добре в наказателното поле на Славия. Едва в 71-ата минута дойде следващата възможност. Даниел Златков стреля с глава след центриране от свободен удар, но топката попадна в ръцете на Георги Петков.

В 79-ата минута Жереми Манзоро изпълни още един добър фаул, но и Михаил Иванов се справи добре в спасяването.

В 86-ата минута Божидар Васев проби отляво и от аутлинията върна към непокрития Станислав Дрянов, който опита техничен удар в далечния ъгъл, но той бе спасен от резервния вратар на "белите" Марио Кирев. Три минути по-късно отново Дрянов опита да вкара с шут извън пеналта, но топката мина над напречната греда.

БОТЕВ: Адам Стаховяк (46' Михаил Иванов), Йордан Христов, Пламен Николов, Радослав Терзиев, Филип Филипов (20' Даниел Златков), Томаш Иршак, Милен Гамаков (76' Станислав Дрянов), Мариян Огнянов (43' Лъчезар Балтанов), Божидар Васев, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (79' Наско Милев)

СЛАВИЯ: Георги Петков (62' Марио Кирев), Цветомир Панов (74' Диего Фераресо), Фернандер Касай, Костадин Дяков (81' Емил Стоев), Жереми Манзоро, Карлос Фонсека (74' Крум Стоянов), Радослав Василев (81' Петър Атанасов), Славчо Шоколаров (60' Франк Мбарга), Ангел Грънчов (62' Димитър Везалов), Димитър Пиргов, Владимир Семерджиев (69' Станислав Генчев)

Съдия: Георги Кабаков