Ботев и Царско село не се победиха - 0:0 в София 26-08-2021 22:01

Ботев (Пловдив) не успя да победи Царско село и двата тима завършиха наравно 0:0. Срещата от 6-ия кръг на Първа лига се игра на "Арена Царско село" в столицата.

Равенството отразява демонстрираното от двата тима, които имаха своите шансове за гол. Двубоят се игра на тежък терен и почти през цялото време над София валеше дъжд.

"Канарчетата" стартираха много лошо мача, като в първите минути домакините имаха тотален превес и стигнаха до няколко отлични възможности. В 3-ата минута удар на Нганиони бе спасен от Аргилашки.

2 минути по-късно Васил Шопов бе изведен на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му мина високо над вратата. В 9-ата минута нов удар на Шопов премина покрай целта.

След бурното начало "канарчетата" поизравниха играта, а в 15-ата минута удар на Тодор Неделев мина близо до вратата на "червените". До края на първата част "жълто-черните" отправиха удари чрез Бароан, Рабей и Мертенс, но и трите удара не затрудниха Янко Георгиев.

След почивката Ботев бе по-добрият отбор на терена, като пловдивчани можеха да стигнат до трите точки. В 51-ата минута Виктор Генев засече с глава центриране на Неделев, но топката не намери очертанията на вратата.

7 минути по-късно Петър Атанасов изпълни опасен свободен удар на метър пред наказателното поле, но и този шут мина покрай гредата. В 70-ата минута удар от въздуха на Реда Рабей прати топката в аут.

В 88-ата минута Николай Минков центрира, Бароан и Маркиньос по-скоро си попречиха и бразилецът отправи удар, който бе неточен. В добавеното време Маркиньос бе напът да взриви сектора за гости, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев (73 - Димитър Тонев), Емануел Току, Николай Минков, Самуел Супрайен, Антоан Бароан, Реда Рабей, Кевин Янсон (46 - Маркиньос)