Ботев и ЦСКА - София не се победиха в нервен мач без голове 01-10-2016 20:37

"Ботев" и "ЦСКА - София" не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в двубой от IX кръг на Първа професионална лига в Пловдив. Двата отбора изиграха нервен мач, оцветен с много картони, включително и два червени, и малко интересни ситуации пред двете врати.

За удари без топка от игра бяха отстранени Руи Педро и Стенио дос Сантос. Португалкият халф на "червените" остави отбора си с човек по-малко на терена секунди преди почивката, след като удари в лицето Тодор Неделев. Двадесет минути след началото на второто полувреме Стенио настъпи умишлено Станислав Манолев и изравни силите на терена.

Лошата новина за "Ботев" през първата част бе принудителната смяна на Фелипе Бризола. Бразилецът напусна терена със съмнения за тежка травма в коляното след сблъсък с противник в средата на терена, а на негово място в игра се появи Серкан Юсеин, който бе отстъпил мястото си в стартовите единадесет на Стенио.

През първото полувреме двата отбора създадоха по едно чисто положение пред вратата на противника. Първо Давид Шимао бе изпуснат от защитата след изритана от вратаря топка, но опитът на португалеца да прехвърли излезлия да го пресреща Георги Георгиев завърши с удар в аут.

В 31-ата минута Иван Стоянов изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но ъгълът бе доста малък и ниският шут на бразилеца бе отразен от Китанов.

През втората част Станислав Манолев пропусна от чиста позиция. Десният бек на "ЦСКА - София" не уцели вратата след удар с глава отблизо след изпълнение на свободен удар. Малко по-късно Георги Георгиев се намеси решаващо след удар отблизо на Густаво Кулма.

Шанс да донесе късен успех за "Ботев" имаше направилият дебют с жълто-черния екип Омак Косоко. 189-сантиметровият нападател се появи в игра десетина минути преди края на мача. В заключителните минути той си освободи място за стрелба пред наказателното поле, но шутът му мина встрани от вратата и така двата отбора закономерно си поделиха по точка.

Ремито остави "Ботев" на петото място в класирането, като "жълто-черните" вече са в серия от три шампионатни и общо четири мача без поражение. В следващия кръг възпитаниците на Николай Киров гостуват на "Берое". Двубоят е след предстоящата пауза в първенството и ще се играе на 16.10. /неделя/ от 17:30 часа в Стара Загора.

"БОТЕВ": 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 14. Меледже Омнибес, 16. Стенио дос Сантос, 7. Фелипе Бризола (21' 10. Серкан Юсеин), 8. Тодор Неделев - капитан, 37. Жоао Пауло (90' 88. Даниел Кутев), 73. Иван Стоянов (80' 20. Омар Косоко)

"ЦСКА - София": 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски - капитан, 5. Рафаел Перез, 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто, 17. Давид Шимао, 21. Руи Педро (46' Петрус Бумал), 10. Арсенио Нунеш, 7. Диого Виана (18. Александър Георгиев)

Съдия: Драгомир Драганов