Ботев изпусна да победи Царско село и взе точка в София - 0:0 13-05-2021 21:37

Ботев (Пловдив) и Царско село (София) завършиха наравно 0:0 в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на комплекс "Царско село" в столицата.

Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък, изпълнен с голови положения. "Канарчетата" обаче повече могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от София.

Още във втората минута Атанас Илиев намери Маркиньос, който от отлична позиция стреля, но Джони Пласид спаси. В 9-ата минута Реда Рабей изненадващо шутира, а Иван Бандаловски изби.

В 36-ата минута Джонатан Перейра направи фрапантен пропуск, след като на няколко метра от вратата стреля високо над напречната греда. Малко по-късно удар на Атанас Илиев от близка дистанция бе спасен от Пласид, а в последната минута на първата част Янко Георгиев отрази удар на Андерсон.

4 минути след старта на второто полувреме Емануил Манев стреля от свободен удар на опасна близост от вратата на Георгиев, но стената свърши своята работа и топката излезе в корнер. В 66-ата минута Току намери Рабей на страхотна позиция, но ударът на халфа бе отразен.

Последните две ситуации за гол в мача бяха пред вратата на Ботев. В 77-ата минута Костадинов намери Манев на опасна позиция, но ударът на играча на столичани бе блокиран. В 82-ата минута Янко Георгиев се намеси блестящо, отразявайки удар от непосредствена близост на Андерсон.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Атанас Чернев (72 - Филип Филипов), Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра (90 - Мите Цикарски), Па Конате, Реда Рабей (75 - Славчо Шоколаров), Мишел Еспиноса, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев (74 - Салиф Сисе)