Ботев изпусна две точки у дома преди старта на плейофите 15-03-2019 19:32

Ботев Пловдив не успя да се наложи като домакин срещу съименика си от Враца в двубой от последния 26 кръг от редовния сезон в Първа лига. "Жълто-черните" стигна само до 1:1 в двубой, в който имаха пълно надмощие, което обаче не успяха да превърнат в победа и пропиляха две точки преди предстоящите тежки битки в първата плейофна шестица.

Попадението за "канарчетата" реализира Васил Шопов в 21-ата минута, като малко преди това гостите бяха взели аванс с гол на Мартин Кавдански.

Николай Киров бе лишен от изтърпяващия наказание капитан Лъчезар Балтанов, както и от контузените Джонатан Перейра и Антон Карачанаков. Наставникът на Ботев заложи в атака на 17-годишния Кристиан Добрев, като освен него в предни позиции започнаха завърналият се след три мача наказание Антонио Вутов и Феребори Доре.

В халфовата линия действаха Тодор Неделев, Васил Шопов и Радослав Терзиев, а четворката бранители пред Даниел Кайзер бе в състав Атанас Зехиров, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов и Еберт Кардосо.

До 19-ата минута играта вървеше вяло и без интересни ситуации пред двете врати. Именно тогава врачани дадоха импулс на мача с гол на Кавдански, който вкара с глава след центриране от свободен удар за 0:1.

"Жълто-черните" реагираха мигновено и две минути по-късно Васил Шопов изравни след двойно подаване с Антонио Вутов и удар в долния десен ъгъл за 1:1.

Попадението даде криле на "канарчетата" и до края на полувремето възпитаниците на Николай Киров пропуснаха няколко отлични възможности да поведат в резултата.

В 24-ата минута след многоходова атака Васил Шопов бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, но вратарят Красимир Костов парира удара му.

В 27-ата стражът на гостите спаси и шут на Антонио Вутов, а при добавката Атанас Зехиров стреля над вратата.

Три минути преди почивката Феребори Доре стреля опасно встрани от вратата, а в заключителните секунди на полувремето Костов отрази нов удар на Антонио Вутов.

Пловдивчани започнаха тръгнаха да търсят обрата още с началото на втората част и в 48-ата минута пропуснаха поредна чиста възможност. Тодор Неделев пусна отличен пас към Доре по десния фланг, конгоанецът вендага продължи атаката към Васил Шопов, който сам срещу Костов отново бе спрян от вратаря.

В 55-ата минута Даниел Кайзер спаси удар от малък ъгъл на Антон Огнянов, а в отвентата атака страхотна комбинация между Неделев и Вутов доведе до игра с ръка на защитника на гостите Мариян Иванов, която бе наказана с дузпа и втори жълт картон за провинилия се играч.

Тодор Неделев застана зад бялата точка, но изпълнението му бе усетено от Красимир Костов, който успя да спаси 11-метровия наказателен удар.

Оттук до края Ботев Пловдив постави под обсада вратата на останалия в намален състав свой противник, но така и не се стигна до победно попадение.

"Жълто-черните" трудно намираха пробойни в добре организираната блокада на гостите и повече чисти голови ситуации пред Костов нямаше. Тодор Неделев и Антонио Вутов пробваха да донесат успеха с далечни удари, но те не се увенчаха с успех и така двата отбора разделиха по една точка от двубоя помежду си.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 81. Атанас Зехиров (80' 14. Станислав Шопов), 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 66. Еберт Кардосо (46' 24. Лазар Марин), 18. Радослав Терзиев, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев, 11. Кристиан Добрев (64' 28. Филип Филипов), 39. Антонио Вутов, 10. Феребори Доре