Ботев изпусна Лудогорец, двата отбора не се победиха за четвърти път 03-05-2014 18:13

Ботев Пловдив и Лудогорец записаха четвърто равенство от четири мача помежду си в рамките на настоящия сезон. Двата отбора не успяха да си отбележат гол в равностоен двубой от 37-ия кръг в първенството, като "канарчетата" могат да съжаляват повече за пропусната победа, след като в последната минута Томаш Иршак уцели десния страничен стълб, останал очи в очи с Владислав Стоянов при най-чистата ситуация в мача.

Срещата на "Футболен комплекс Ботев 1912" започна с по-добре организирани и опасни атака от страна на "жълто-черните". Още в 6-ата минута бърза многоходова акция изведе Юнес Хамза на стрелкова позиция в наказателното поле, от която тунициецът стреля опасно по диагонала, но Владо Стоянов отклони топката в корнер, макар че действието му не бе забелязано от съдиите, които отсъдиха аут в тази ситуация.

В 11-ата минута Алекс Куртеан стреля от воле от границата на наказателното поле, а топката профуча над напречната греда. В 16-ата Жуниор Кишада създаде единствената опасност пред Адам Стаховяк за първото полувреме, шутирайки от 20-ина метра встрани от вратата.

В 25-ата минута Феребори Доре пробва рефлекса на Владислав Стоянов с нисък мощен удар в долния десен ъгъл отдалеч, но националният вратар успя да спаси. В 34-ата минута Анисе се измъкна на стрелкова позиция в наказателното поле, но не уцели рамката. Последната ситуация през първата част отново бе пред вратата на Лудогорец. В 45-ата минута Мариян Огнянов центрира от корнер, а Серджан Лукин стреля с глава в ръцете на Стоянов.

Само секунди след подновяването на играта Доре бе намерен с чудесен пас зад защитата от Ансие, но конгоанският голаджия на Ботев бе блокиран от защитник точно преди да стреля. В 52-ата минута Кишада центрира отляво към Михаил Александров, който бе изпреварен в последния момент от Филип Филипов.

В 63-ата минута отново Доре запази топката между няколко защитници в наказателното поле на Лудогорец, но изстрелът му мина вляво от вратата. Две минути по-късно и Йордан Христов опита шанса си с удар извън пеналта, но отново топката профуча покрай лявата греда зад Владо Стоянов.

Последваха шансове за Лудогорец, като първо в 71-ата минута Безяк шутира от малък ъгъл без да затрудни Стаховяк, а десет минути по-късно гостите пропуснаха най-добрия си шанс в мача, след като Адам закова на голлинията удар на Александър Александров след изпълнение на корнер.

Драмата в мача бе оставена за последните минути. В 90-ата "жълто-черните" организираха контраатака, при която Вандер Виейра се пребори за топката и изведе Томаш Иршак сам срещу Стоянов. Чехът стреля покрай плонжа на вратаря, но топката срещна десният страничен стълб.

В допълнителното време на мача публиката поиска дузпа за нарушение на Владо Стоянов срещу Иван Цветков при въздушен двубой между двамата, но такава не последва. Секунди по-късно "канарчетата" спечелиха фаул на 3-4 метра фронтално пред наказателното поле. С изпълнението се нагърби Иван Цветков, чийто удар премина на сантиметри покрай вратата на Стоянов.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджан Лукин, Алесандру Бенга, Филип Филипов, Томаш Иршак, Мариян Огнянов (87-Иван Цветков), Алесандру Куртеан (60-Ромарио Кортзорг), Абел Анисе, Феребори Доре, Юнес Хамза (76-Вандер Виейра)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Жуниор Кейсара, Александър Александров, Георги Терзиев, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Марселиньо (78-Христо Златински), Йерун Луму (78-Върджил Мисиджан), Михаил Александров, Жуниор Кишада (53-Роман Безяк)

Съдия: Николай Йорданов

ж.к. Христов, Филипов, Иршак (Ботев); Й.Минев, Безяк (Лудогорец)