Ботев на осминафинал след разгром над ЦСКА 1948 26-09-2018 00:00

Ботев Пловдив се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като се наложи с категоричното 4:1 над ЦСКА 1948. Жълто-черните отстраниха без особени затруднения втородивизионния столичен тим на старта на тазгодишното си участие в надпреварата на ст. Васил Левски в София.

Точни за канарчетата бяха Серкан ЮсеинЛъчезар Балтанов на два пъти и Стивън Петков, а почетния гол за червените бе дело на Андон Гущеров.

Ботев поведе още в 3-ата минута, когато след комбинация с Кристиан Добрев Тодор Неделев изведе Серкан Юсеин на стрелкова позиция в наказателното поле и младежкият национал изпрати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

Четвърт час по-късно домакините изравниха, след като отбраната на пловдивчани остави Андон Гущеров да стреля необезпокояван в долния ляв ъгъл на Иван Чворович за 1:1.

Тодор Неделев можеше да върне аванса на Ботев в 31-ата и 41-ата минути, но ударите му профучаха на сантиметри от целта.

Жълто-черните все пак успяха да се оттеглят на полувремето в позицията на водещи в резултата след попадение на Лъчезар Балтанов в 44-ата минута. Халфът на канарчетата засече с глава прецизно центриране от фаул на Неделев за 1:2.

Балтанов реализира отново с глава втория си гол в мача в 67-ата минута, като този път асистенцията бе на Антонио Вутов за 1:3.

Крайното 1:4 оформи Стивън Петков две минути по-късно. Голмайсторът на Ботев разстреля вратаря на ЦСКА след ново извеждащо подаване на Вутов.

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев (34’ 17. Лъчезар Балтанов), 10. Серкан Юсеин, 8. Тодор Неделев (77’ 14. Станислав Шопов), 93. Густаво Афонсо, 11. Кристиан Добрев (62’ 20. Стивън Петков), 39. Антонио Вутов