Ботев на полуфинал след драма с дузпи 04-04-2019 22:08

Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България! "Жълто-черните" стигнаха до предпоследния етап на надпреварата след драматична победа с дузпи над Черно море пред препълнените трибуни на клубната база в Коматево.

В редовното време в четвъртфиналния сблъсък завърши 1:1, като "канарчетата" пропуснаха да вземат мача още в рамките на 90-те минути. Носителите на трофея от 2017-та поведоха с гол на Феребори Доре в началото на втората част, а Мартин Минчев изравни за гостите десет минути преди края.

Ботев бе по-активният и търсещ атаката отбор почти през целия двубой. "Канарчетата" пропуснаха да поведат още в 10-ата минута, когато удар на Доре с глава срещна напречната греда. Това обаче бе единствената голова възможност пред двете врати преди почивката, като основната причина за това бе добре подреденият в защита отбор на "моряците".

Втората част бе значително по-интересна. Две минути след нейното начало Доре отне топката от защитник пред наказателното поле и подаде към нахлуващия в наказателното поле Тодор Неделев, който стреля от движени с десния крак встрани от вратата.

В 52-ата пловдивчани разпечатаха своите гости след хубаво центриране на Васил Шопов отляво, което Феребори Доре превърна в гол след точен удар с глава в левия ъгъл.

Последваха силни минути за възпитаниците на Николай Киров, по време на които вратарят на варненци Иван Дюлгеров отрази удари на Неделев, Вутов и Карачанаков.

Отборът на Черно море дочака своя шанс и стигна до равенството след индивидуален пробив и кинжален удар от малък ъгъл на 17-годишния национал Мартин Минчев.

В последната минута на редовното време Ботев пропусна отлична възможност, след като Лазар Марин бе намерен сам отляво в наказателно поле. Вместо да шутира обаче левият бранител потърси пас към Доре, който бе пресечен от Дюлгеров и така мачът влезе в продължения.

В допълнителните 30 минути Кристиан Димитров пропусна на два пъти от отлични позиции с глава и двубоят стигна до дузпи.

Това се оказа часът на Даниел Кайзер. Престрелката от 11-те метра започна с точни изпълнения на Патрик Андраде и Тодор Неделев. Бившето "канарче" Пламен Димов би над вратата при втората за "моряците", а Димитър Пиргов бе точен за Ботев. Кайзер спаси срещу Васил Панайотов, а Антонио Вутов даде солиден аванс за Ботев. Еуфорията настана след поредното спасяване полския страж, този път срещу Дани Кики, което класира Ботев за полуфиналите, където жребият отреди "жълто-черните" да се изправят срещу ЦСКА.