Ботев надигра и победи Славия, буря прекъсна мача 24-08-2014 19:55

Ботев се наложи с 2:0 над Славия в мач от 6-ия кръг на първенството в първия си мач пред публика от началото на сезона. Головете за победата отбелязаха Томаш Иршак в 14-ата и Лъчезар Балтанов в 53-ата минута. "Канарчетата" надиграха категорично своя съперник и с представянето си доставиха радост на зажаднелите за футбол свои привърженици.

"Жълто-черните" стартираха доста по-активно от своя съперник и още във втората минута можеха да открият резултата. Томаш Иршак, който изигра срещата в дясната зона на халфовата линия, хвърли тъч зад слисаната защита на гостите към Алекс Колев, но топката дойде малко по-дълга от необходимото и Георги Петков успя да изпревари младият нападател на Ботев.

Настойчивите действия на домакините дадоха резултат в 14-ата минута, когато Мариян Огнянов майсторски запази топката около границата на наказателното поле и пусна късо до себе си към нахлуващия на скорост Томаш Иршак, който в типичния си хладнокръвен стил откри резултата с втория си гол за сезона и общо четвърти с жълто-черната фланелка. Любопитното е, че чехът се разписа срещу Славия и миналия сезон и то с победен гол.

След гола "канарчетата" продължиха да държат инициативата, въпреки че заплахите за Георги Петков не изобилстваха. Пловдивчани спечелиха категорично средата на терена, което им осигури контрола в мача и спокойствие пред вратата на Адам Стаховяк. В самия край на полувремето отлично центриране на Иршак "кацна" на главата на Алекс Колев, който от упор стреля на сантиметри над напречната греда.

И през второто полувреме Ботев продължи да бъде видимо по-добрия отбор на терена. Още в 49-ата минута Мариян Огнянов залъга технично противниковата защита, за да си освободи място за стрелба, но шутът му не намери целта. Само четири минути по-късно обаче "седмицата" на Ботев центрира от корнер, а Лъчезар Балтанов с глава заби втория си гол за клуба и удвои аванса на жълто-черния тим - 2:0.

В средата на второто полувреме в мача изненадващо се намеси и неконтролеруемата природа. В 68-ата минута срещата бе прекъсната за десетина минути заради извила се над града и стадиона силна буря, която принуди главният съдия Ивайло Стоянов да прибере главните действащи лица в съблекалните докато стихията утихне.

След подновяването на играта Ботев продължи да контролира действията на мокрия терен и в 70-ата минута Алекс Колев нацели лявата греда зад Георги Петков след центриране на Данчо Христов.

В края на двубоя Славия стигна до най-чистата си голова ситуация в мача, но ударът на Фернано дос Сантос премина встрани от вратата на Адам Стаховяк.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Радослав Терзиев, Пламен Николов, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов (88-Владимир Айтов), Милен Гамаков, Томаш Иршак (80-Серкан Юсеин), Цветелин Чунчуков (73-Момчил Цветанов), Александър Колев

СЛАВИЯ: Георги Петков, Цветомир Панов, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Станислав Генчев (72-Вилиян Бижев), Жереми Манзоро, Мичел Бургзорг (46-Радослав Василев), Фернандо дос Сантос, Мишел Платини, Иван Вълчанов

Съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)

ж.к. Огнянов, Гамаков (Ботев); Манзоро, Фернандо (Славия)