Ботев отстъпи в дербито на Пловдив 17-10-2015 21:56

Отборът на Ботев отстъпи с 1:2 като гост на Локомотив Пд в градското дерби от 12-ия кръг на "А" група. Домакините взеха комфортен аванс с попадения на Зоран Балдовалиев (15') и Мартин Камбуров (17'), а Йордан Христов (49') намали пасива, което обаче не помогна на "канарчетата" да си тръгнат с точка или три от "Лаута".

Двата отбора изиграха равностоен мач с малко голови положения и доста единоборства между двете наказателни полета. Първият шанс в двубоя бе за "жълто-черните". В 11-ата минута пробив на Лазар Марин бе спрян с цената на жълт картон от десния бек на домакините Крумов, а след центрирането на Даниел Генов от свободния удар Лъчезар Балтанов изпревари вратаря, но изстрелът му с глава мина на над напречната греда.

Малко по-късно Локомотив нанесе своя двоен удар в мача и с два бързи гола дръпна в резултата. Първо Зоран Балдовалиев засече с глава центриране от левия фланг и отблизо изпрати топката в мрежата за 1:0. Още в първата си атака след подновяването на играта Мартин Камбуров се възползва от прехвърлящ пас зад защитата и удвои аванса на своя отбор.

До края на полувремето Ботев опита да реагира и организира няколко добри атаки предимно по десния фланг, но центриранията на Рахави Кифуети не сполучиха и до сериозна опасност пред вратата на Ел Каруби, както и пред тази на Виктор Голас не се стигна.

На полувремето Ермин Шиляк извърши смяна в центъра на атаката, пускайки на терена Александър Колев на мястото на неубедителния Жоел Чибамба.

Ботев стартира ударно след почивката и бързо успя да върне един гол. Негов автор стана Йордан Христов в 49-ата минута, като попадението бе първо за него в елита. Капитанът тръгна на пробив от собствената половина, направи двойно подаване с Алекс Колев и с плътен удар изпрати топката до левия страничен стълб за 2:1.

Последваха двуостри минути с атаки към двете врати, които завършваха с поредица от неточни изстрели. За "жълто-черните" мерника си пробваха Нико Варела и Орлин Старокин, а от домакините - Балдовалиев, Крумов и Бакалов.

В 78-ата минута Ботев пропусна големия си шанс за изравнителен гол, който бе и най-чистото положение след почивката. Рахави Кифуети напредна отдясно и стреля силно от малък ъгъл. Ел Каруби изби топката, която обаче попадна в Лъчезар Балтанов. Той също стреля, но отново вратарят на Локомотив реагира добре и отклони топката в ъглов удар.

До края на срещата домакините удържаха опита за финален натиск на "жълто-черните" и се поздравиха с победата, която размени местата на двата отбора в класирането.

ЛОКОМОТИВ: Ел Каруби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Христо Стамов, Ванчо Траянов (62' Оливие Боне), Димо Бакалов (82' Бирсент Карагарен), Стефан Велев, Емил Гъргоров, Зоран Балдовалиев, Мартин Камбуров

БОТЕВ: Виктор Голас, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин, Орлин Старокин, Милен Гамаков (80' Божидар Васев), Лъчезар Балтанов, Даниел Генов (59' Нико Варела), Рахави Кифуети, Жоел Чибамба (46' Александър Колев)

Съдия: Станислав Тодоров

ж.к. Ел Каруби, Крумов, Траянов, Велев (Лок); Старокин, Варела (Бот)