Ботев отстъпи в първия сблъсък от четирилогията срещу Верея 14-04-2017 17:25

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Верея в първия от четирите двубоя, които двата отбора ще изиграят помежду си в рамките на следващите няколко седмици. Срещата бе от втория кръг на плейофите в първенството, а единственото попадение бе дело на Педро Еуженио още в 17-ата минута.

В състава на „жълто-черните” след травма се завърна Фернандо Виана, но въпреки присъствието на бразилския нападател, пловдивчани играха далеч под възможностите си в атака.

През първото полувреме Ботев имаше териториален превес и владееше по-често топката, но гостите действаха групирани и добре подредени в зоната между централната линия и собственото си наказателно поле и очакваха своя шанс на контраатака.

Планът на старозагорци сработи и в 17-ата минута Педро Еуженио проведе контра, която сам завърши с удар зад Чворович за 0:1. В края на полувремето отново той напредна в половината на Ботев и пусна към Георги Андонов, който от чиста позиция стреля в дясната греда.

В последната минута на първата част „канарчетата” имаха основателни претенции за дузпа, след като Антонио Вутов бе изблъскан в гръб от левия бек на заралии Селим Джемиа, но реферът Станислав Тодоров прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Това бе всичко по-интересно пред двете врати през първото полувреме, което бе оцветено и със 7 жълти картона от главния съдия – три за пловдивчани и четири за заралии.

Ботев създаде първата си голова ситуация след точно час игра, когато Лъчо Балтанов изведе Тодор Неделев на стрелкова позиция в наказателното поле, но плеймейкърът стреля покрай вратата.

В следващите минути  и Фернандо Виана на два пъти не намери целта след хубави извеждащи подавания на влезлия на смяна на полувремето Омар Косоко. Между тези ситуации гостите също имаха своя шанс, но Иван Чворович  удара на Илиян Йорданов.

Последва силен натиск на пловдивчани, който обаче трудно успяваше да пробие сгъстената защита в синьо. В 71-ата минута Тодор Неделев и Омар Косоко сътвориха красива комбинация в наказателното поле на гостите, осмицата на Ботев излезе сам срещу Георги Аргилашки под ъгъл и стреля с десния крак в тялото на вратаря.

Възпитаниците на Николай Киров продължиха да натискат, така и не успяха да нанесат точен завършващ удар, като капакът бе неточният удар с глава от чиста позиция на Виктор Генев в последната минута. Така "канарчетата" загубиха първия епизод от четирилогията срещу Верея, но интересното тепърва предстои.

Двата отбора ще се срещнат отново само след няколко дни. В сряда, 19 април, те се изправят един срещу друг на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора в първия полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България.

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 5. Кристиан Димитров, 25. Крум Стоянов (14’ 24. Лазар Марин), 14. Меледже Омнибес (74’ 10. Серкан Юсеин) , 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Антонио Вутов (46’ 20. Омар Косоко), 9. Фернандо Виана

ВЕРЕЯ: 99. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев (65’ 6. Илиас Хасани), 3. Владимир Зафиров, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Джемиа, 10. Елиаш, 8. Осман Балд (39’ 18. Янислав Иванов – 76’ 2. Самуел Инкоом), 14. Георги Андонов, 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов, 20. Венцислав Бенгюзов

Съдия: Станислав Тодоров

ж.к. Виана, Меледже, Неделев (Бот); Зафиров, Енчев, Елиаш, Балд, Бенгюзов, Инкоом (Вер)