Ботев отсъпи пред Локомотив в пловдивското дерби 20-11-2016 17:14

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 като гост на Локомотив в градското дерби от XIV кръг на Първа професионална лига. "Жълто-черните" допуснаха по едно попадение в началото на двете полувреме, след което пропуснаха дузпа и завършиха двубоя с човек по-малко на терена.

Възпитаниците на Николай Киров изнесоха слаб мач и закономерно допуснаха поражение. Ботев не показа необходимата за дерби мачове агресия, в действията на играчите имаше доста брак, не се получиха опитите нито за постепенни, нито за контраатаки.

След равностойно начало "канарчетата" допуснаха лек гол в 17-ата минута и рано се оказаха в ролята на догонващи в резултата. Мартин Камбуров бе намерен в наказателното поле с прехвърлящ пас през центъра на защитата, след което бе оставен необезпокояван да изчака удобен момент за стрелба и с атрактивно изпълнение с гръб към вратата голмайсторът на домакините откри резултата.

До края на полувремето играта продължи да се води между двете наказателни полета, без никакви опасности пред нито една от двете врати. В края на първата част Тодор Неделев получи шанс да вкара от пряк свободен удар на около 20 метра фронтално срещу вратата на Локомотив, но ударът на капитана на Ботев срещна стената.

Второто полувреме също не предложи интересни ситуации пред двете врати до 68-ата минута, когато влезлият на смяна Парвиз Умарбаев посрещна избита от корнер топка и с удар извън наказателното поле изпрати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

Пет минути по-късно Ботев можеше да върне интригата, след като Тодор Неделев спечели дузпа с индивидуален пробив. Ударът на осмицата на "канарчетата" от бялата точка обаче бе спасен от Ясеин Ел Каруби и така резултатът остана непроменен.

До края Георги Георгиев спаси удар от чиста позиция на Умарбаев, а минути преди последния съдийски сигнал Радослав Терзиев бе отстранен от игра за втори жълт картон.

Съставите:

ЛОКОМОТИВ ПД:  16. Ясеин Ел Каруби, 71. Пламен Крумов, 5. Павел Виданов, 6. Кирил Котев, 14. Иван Горанов, 17. Ванчо Траянов, 18. Мартин Райнов (19. Димитър Велковски), 10. Веселин Марчев, 27. Димо Бакалов (9. Дани Кики), 77. Ияд Хамуд (39. Парвиз Умарбаев), 11. Мартин Камбуров

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин (88. Даниел Кутев), 14. Меледже Омнибес, 16. Стенио дос Сантос, 8. Тодор Неделев, 20. Омар Косоко (73. Иван Стоянов), 37. Жоао Пауло