Ботев победи Банско във втората си лятна контрола 11-07-2012 17:56

bansko - botev plovdiv - 11-07-2012

Ботев Пловдив взе втора победа в контролите, този път над тима на Банско с 2:1. И трите гола паднаха през второто полувреме, когато Ферарио Спасов направи рокади в състава на канарчетата. Втородивизионният тим почти не затрудни пловдивчани, но успя да вкара един гол в самия край на срещата чрез Йордан Лачов. Преди това точни за жълто-черните бяха Петър Атанасов (54') и Тодор Неделев (79').

Старши-треньорът на Ботев Ферарио Спасов пусна в стартовия състав почти всички нови попълнения, като единствен от тях Иван Цветков остана на резервната скамейка. През първата част канарчетата владееха повече топката, но трудно стигаха до голови ситуации. Най-чистото положение се откри пред Станислав Костов в 37-а минута, когато преотстъпеният от ЦСКА нападател нацели лявата греда след хубав пробив и подаване на Костадин Дяков.

Костадин Слаев от Банско пък пропусна най-чистото положение за тима си през тази първа част, след като от чиста позиция не успя да преодолее стража на Ботев Ернестас Шеткус.

След почивката Ферарио Спасов направи няколко смени и играта на Ботев се раздвижи значително. "Жълто-черните“ създадоха доста интересни ситуации пред вратата на противника. В 54-ата минута Тодор Неделев изведе Петър Атанасов зад защитата и очи в очи с вратаря острието не сбърка за радост на около 300 привърженици на Ботев пропътували разстоянието до Велинград заради мача. 10 минути по-късно отлична триходова комбинация между Петър Атанасов, Мариян Огнянов и Иван Цветков завърши с хубав удар на последния и още по-добра изява на вратаря на Банско Янев, който спаси сигурен гол.

В следващия игрови епизод стражът на извади добре насочен удар от фаул на Мариян Огнянов. Янев обаче капитулира за втори път в 79-а минута, когато отново от пряк свободен удар Тодор Неделев стреля прецизно над стената и удвои резултата.

В последната минута Лачов вкара почетния гол за своя тим, след като засече с глава центриране от свободен удар и не остави шансове на Христо Иванов.

Съставът на Ботев:

Шеткус (46' Иванов), Станчев (46' Христов), Караславов (80' Терзиев), Грънчаров (80' Чобанов), Енрике (70' Марин), Иршак (61' Рахов), Паласуелос (67' Ив.Димитров), Дяков (46' Огнянов), Диего (46' Неделев), Костов (46' Цветков), Атанасов (80' Ангелов)

Следващата контролна среща на Ботев е срещу Черноморец на 14 юли от 10:15 часа на стадиона във Велинград.

Вижте как протече мача - Livescore: Банско 1:2 Ботев Пловдив

Снимки от мача - Галерия: Банско 1:2 Ботев Пловдив