Ботев победи Чавдар Етрополе с 4:2 в ЕЮГ до 19 години 22-11-2010 19:28

Ботев победи Чавдар (Етрополе) като гост с 4:2 в мач от предпоследния кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Хеттрик за "канарчетата" записа Светослав Читаков, а един гол добави Николай Парнаров.

Възпитаниците на Тодор Зайцев излезнаха пределно мобилизирани и натиснаха съперника си още началото на мача и в 24-ата минута Светослав Читаков откри резултата след хубава атака през центъра. Домакините се опитаха да се върнат в мача с няколко атаки, но вместо това в 38-ата минута след добро центриране отдясно Светослав Читаков отбеляза второто си попадение в двубоя.

След почивката Ботев продължи да бъде по-дейния отбор на терена и в 57-ата минута Николай Парнаров направи резултата класически, след хубав удар от около 13-14 метра от вратата на домакините. В 72-ата минута Светослав Читаков оформи своя хеттрик, след като бе изведен сам срещу вратаря на Чавдар и отблизо го разтреля. Само няколко минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа, но след последвалото изпълнение топката срещна дясната греда. В края на мача възпитаниците на Тодор Зайцев се отпуснаха и в 81-ата минута Етрополе върнаха едно попадение, а в 88-ата минута след индивидуална грешка в защитата на Ботев домакините върнаха още едно попадение.

В последния кръг от Елитната юношеска група до 19 години Ботев е домакин на Сливен. Двубоят е на 29.11 от 14:30ч. на стадиона в село Катуница.