Ботев победи Нефтохимик в поредната си контрола в Трявна 10-07-2016 00:00

"Ботев" Пловдив победи с 2:0 "Нефтохимик" в петата си поредна контролна среща играна на стадион "Ангел Кънчев" в Трявна. И двете попадения реализира Тодор Неделев, който се разписа по веднъж през двете полувремена.

В самия край на първата част Иван Стоянов бе спънат от Стоян Колев в наказателното поле и Неделев реализира отсъдената дузпа. В средата на второто полувреме талантът с номер 8 изненада вратаря на "шейховете" с удар от малък ъгъл след асистенция на Асен Чандъров, с което оформи крайния резултат.

Дебют за "Ботев" в мача записа Костадин Стоянов, който се присъедини към тима часове преди срещата. Бившият национал замени Радослав Терзиев на почивката и записа неофициален дебют за жълто-черната фланелка.

Двубоят протече под диктовката на пловдивчани, които владееха трайно топката, но въпреки това не стигнаха до много ситуации пред противниковата врата. В средата на първото полувреме бургазлии получиха шанс да отбележат при контраатака, но нападател в зелено стреля над напречната греда.

Николай Костов бе принуден да направи смяна, след като Лъчезар Балтанов напусна терена контузен, а на негово място в игра се появи Меледже.

Минута преди почивката Иван Стоянов изпревари Стоян Колев на метър пред аутлинията и вратарят на "шейховете" фаулира нападателят на "Ботев", за което съдията посочи бялата точка. Тодор Неделев не сгреши от единадесетте метра и изведе "жълто-черните" напред.

След почивката "канарчетата" имаха няколко добри ситуации пред вратата на бургазлии, но влезлият на смяна Петър Денчев спаси шутове на Фелипе Бризола и Жоао Пауло, а удар на Серкан Юсеин профуча опасно над вратата на "Нефтохимик".

"Ботев" стигна до второ попадение в 70-ата минута, когато влезлият в игра след почивката Асен Чандъров пусна хубав пас към Тодор Неделев в наказателното поле, а "осмицата" на "Ботев" изненада вратаря и с удар от малък ъгъл реализира за крайното 2:0.