Ботев победи Пирин и записа първа победа като гост 29-09-2012 15:59

Ботев победи с 1:0 Пирин (Гоце Делчев) и записа първа победа като гост за сезона. Единственото попадение в мача отбеляза Бобан Грънчаров в 90-ата минута и по този начин защитникът донесе ценни три точки с първия си гол за клуба. Срещата в Гоце Делчев не бе на високо футболно равнище и в нея преобладаваха предимно единоборствата за сметка на добрите комбинации.

Двата отбора направиха равностоен мач с малко голови ситуации. Въпреки това, още в първата минута Станислав Костов имаше отличен шанс да открие резултата. Нападателят на Ботев получи пас в дълбочина, напредна и опита пас към Иван Цветков, топката рикошира в защитник и се върна в Костов, но той пропусна сам срещу вратаря, стреляйки в аут. В първия половин час от двубоя домакините залагаха на центрирания и опити за далечна стрелба, които рядко водеха до напрежение пред Шеткус. От своя страна Ботев също не затрудни особено защитата на домакините.

В 27-ата минута Артур Енрике проби отляво и след двойно подаване с Вандер се озова сам срещу Абдиков, но вратарят на домакините скъси ъгъла и блокира удара. В ответната атака главният съдия Христо Ристосков извърши глупостта на мача, като отсъди несъществуваща дузпа за Пирин. Първо топката бе отнета със съмнения за нарушение от Тодор Неделев, след което последва пас към Веселин Марчев в наказателното поле. Крилото на домакините бе затворен отлично от двама футболисти на Ботев и в опита си да стигне до топката спъна Йордан Христов и падна върху него. Вместо да отсъди фаул за "жълто-черните", Ристосков изненада всички и посочи бялата точка, като за капак показа и картон на потърпевшия Христов.

Последваха разправии в продължение на поне 3 минути. Въпреки това, в края на полувремето Ристосков даде само една минута допълнително време. След като страстите утихнаха, зад топката застана Румен Лапантов, който се скова и не уцели вратата. До края на полувремето не се случи нищо интересно пред двете врати.

Втората част започна със силен, но неточен удар на Костов извън наказателното поле, след което последва затишие пред двете врати. В 70-ата минута, влезлият като смяна Петър Атанасов се измъкна от защитата на Пирин и центрира остро в малкия пеналт, но защитник изчисти в ъглов удар. След корнера Бобан Грънчаров надскочи вратаря Абдуков, но защитник изчисти пред голлинията. В следващата атака направилият силен мач Йордан Христов проби отдясно и след центрирането му топката кацна на напречната греда.

В следващите минути домакините от Гоце Делчев взеха инициативата и отправиха няколко много опасни удара към вратата на Ботев. При най-чистата ситуация Шеткус спаси удар на Драги Коцев от десетина метра, а по-късно вратарят се намеси добре при още два далечни шута.

Развръзката в мача дойде в първите секунди на 3-минутното добавено време. Мариян Огнянов центрира от свободен удар почти от центъра, защитник на Пирин стигна пръв до топката, но само, за да я отклони още по-навътре към наказателното поле, където Бобан Грънчаров успя да изпревари Абдиков и хвърли в екстаз над 450 бултраси, които бяха изпълнили до краен предел гостуващия сектор на стадиона в Гоце Делчев.

Съставите:

ПИРИН: Абдиков, Пиргов, Дреновички, Гуцев, Фиданин, Ходза, Лазаров, Хазуров, Марчев, Лапатанов, Панайотов (Коцев, Шишков)

БОТЕВ: Шеткус, Христов, Рахов, Грънчаров, Артур, Иршак, Паласуелос (80-Дяков), Неделев (64-Атанасов), Вандер (67-Огнянов), Цветков, Костов

Съдии: Христо Ристосков, Емил Вангелов, Николай Марков

ж.к. Панайотов (Пирин); Христов, Грънчаров (Ботев)

Фотогалерия от срещата можете да видите оттук.