Ботев победи с 2:0 Черноморец (Поморие) 01-04-2012 15:53

sasho aleksandrov - kriviq

Ботев победи с 2:0 Черноморец (Поморие) като гост в мач от 19-ия кръг на Източната "Б" група. Головете за "канарчетата" отбелязаха Сашо Александров в 27-ата минута и Тодор Неделев в 35-ата минута.

Футболистите на Костадин Видолов доминираха през целия мач и пропуснаха да запишат разгром над опонента, който отне общо четири точки на Ботев предишните два мача за първенство. Още в 3-ата минута вратарят на домакините Християн Славов изби в корнер воле на Александър Александров. Малко по-късно удар на Деян Христов с глава мина на сантиметри от гредата на Славов.

В 19-ата минута всички на стадиона демонстрираха своята съпричастност към капитана на националния отбор Стилиян Петров. "Жълто-черната" публика, която и този път бе на обичайното си ниво започна да ръкопляска бурно, по примера от мача Астън Вила - Челси, който бе продължен по редица стадиони в България и по света. Секунди по-късно топката бе извадена от игра и футболистите също се присъединиха към аплодисментите. Бултрасите разпънаха и транспарант в знак на подкрепа към Стенли.

podkrepa za stan

Натискът на "канарите" даде резултат в 27-ата минута. Радослав Бачев центрира към Александров, който стреля с глава в левия ъгъл, вратарят се разтегна максимално и отклони леко топката, тя се удари в гредата и влезе във вратата. 8 минути по-късно Тодор Неделев удвои преднината на "канарчетата", след заучено изпълнение на пряк свободен удар. В 40-ата минута вратарят на домакините излезе извън пеналта и се опита да изчисти топката, която попадна в Деян Христов, но нападателя не успя в опита си да вкара от около 35 метра.

След почивката "жълто-черните" продължиха да бъдат по-активния отбор на терена и само 2 минути след подновяването на играта Деян Христов нацели дясната греда след отличен пас на Александров. В 56-ата минута отново нападателят на "канарчетата" бе близо до гол, но ударът му с глава бе спасен от Християн Славов.

В средата на втората част темпото на игра падна, а положенията пред двете врати липсваха. Домакините пропуснаха най-чистото си положение десетина минути преди края, когато Христо Иванов отрази удар на Шереденов. Последният шанс в мача бе за Атанас Курдов, който бе изведен от Димо Атанасов, но стреля в тялото на вратаря и пропусна.

Съставът на Черноморец: Християн Славов, Станислав Димов, Мариян Иванов, Христо Лемперов, Слави Костенски, Радослав Янков, Любослав Войнов, Стайко Стайков (60` Илиян Шерденов), Михаил Георгиев (45` Петър Патев), Мирослав Радев, Димитър Благов (75` Иван Здравков).

Съставът на Ботев: Христо Иванов, Венци Бонев, Николай Димитров, Ивайло Димитров, Радослав Бачев, Ангел Рахов, Йордан Христов, Тодор Неделев (62` Мариян Огнянов), Александър Александров (к) (89` Димитър Байрев), Димо Атанасов, Деян Христов (81` Атанас Курдов).

Вижте как протече срещата по минути - Livescore - "Черноморец" Поморие 0:2 "Ботев" Пловдив

Снимки от мача - Фотогалерия от срещата  "Черноморец" Поморие 0:2 "Ботев" Пловдив