Ботев победи Верея, Стивън не спира да бележи 16-07-2018 13:25

Ботев победи с 2:0 Верея в последния си домакински мач за сезона. Двубоят от предпоследния 35-и кръг на Първа лига мина в спокойно темпо и изцяло под диктовката на "жълто-черните", а в герой на мача за пореден път се превърна Стивън Петков, който реализира и двете попадения в срещата.

Нападателят откри в 28-ата минута след точен удар с глава след центриране на Филип Филипов отдясно, а в 68-ата вкара с пета след разбъркване в наказателното поле на гостите.

С двата си гола Стивън Петков натрупа актив от 19 попадения през сезона - 15 за първенство и 4 за Купата на България.

Ботев можеше да отбележи още голове, но вратарят на Верея отрази удари на Лазар Марин и Фелипе Бризола, а изстрели на Тодор Неделев не намериха целта.

В заключителните минути на мача дебют в професионалния футбол записа юношата Станислав Шопов. 16-годишният талант се понрави на "жълто-черните" привърженици с изявите си на терена.

В последния 36-и кръг "канарчетата" гостуват на шампиона Лудогорец. Двубоят е в неделя, 20 май, от 17:30 ч. в Разград.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов (71' 6. Алваро Юлиано), 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос, 29. Дуде Ндонгала (61' 26. Милко Георгиев), 20. Стивън Петков (79' 16. Станислав Шопов)