Ботев подчини ЦСКА - София и в първенството 29-04-2019 23:03

Отборът на Ботев постигна нов успех срещу тима на ЦСКА-София. По-малко от седмица след драматичния полуфинал за Купата на България, "канарчетата" удариха "червените" и в мач за първенството, който сложи прът в колелата на столичани в борбата им за шампионската титла.

Възпитаниците на Николай Киров се наложиха с 2:0 на свой терен в двубоя от 31ия кръг на Първа лига, като по този начин донесоха нова порция радост на своите привърженици.

Красиви късни попадения на Феребори Доре и Тодор Неделев изковаха победата за "жълто-черните" след равностоен двубой с малко опасности за двете врати.

Първата част премина при превес на "армейците", които обаче застрашиха врата на Даниел Кайзер само на два пъти с удари от далечно разстояние.

Второто полувреме по-добрият отбор на терена бе Ботев, но въпреки това срещата продължи без чисти голови ситуации до 84-ата минута. Тогава пловдивчани организираха великолепна контраатака, при която Тодор Неделев изведе по блестящ начин Феребори Доре в половината на гостите. Нападателят на "жълто-черните" надигра майсторски един на един Нуно Томаш и с удар под плонжа на вратаря откри резултата.

Малко по-късно ЦСКА можеше да изравни, но Даниел Кайзер спаси удар на Али Соу от чиста позиция, а в 94-ата минута Тодор Неделев фиксира крайното 2:0 с поредното си изпълнение от висока класа и удар в долния ляв ъгъл.

Така "жълто-черните" се завърнаха на четвъртата позиция в класирането с равен точков актив, но по-добри показатели от Берое.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 66. Еберт Кардосо, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев (46' 11. Кристиан Добрев), 16. Васил Шопов (77' 71. Антон Карачанаков), 10. Феребори Доре (89' 26. Радослав Апостолов)