Ботев пречупи Септември с два късни гола 10-11-2018 14:45

Ботев Пловдив постигна труден домакински успех срещу състава на Септември София в двубоя между двата тима от 15-ия кръг на Първа лига. "Жълто-черните" се наложиха с 2:0 над своя противник с дебютни голове на Васил Шопов и Иван Василев в самия край на мача.

Възпитаниците на Николай Киров доминираха през цялата среща, но гостите бяха добре групирани в своята половина, а играта на Ботев страдаше от липса на идеи. Това доведе до безплодно първо полувреме, в което единствената опасност пред една от двете врати дойде едва в 45-ата минута, когато удар на Тодор Неделев мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Второто полувреме бе доста по-интересно. Пловдивчани стартираха агресивно след почивката и в 50-ата минута създадоха първото чисто положение. Джонатан Перейра намери с центриране от десния фланг Стивън Петков около границата на малкия пеналт, но таранът направи голям пропуск, като шутира силно над напречната греда.

Последваха два точни, но лесни за спасяване удари на Антонио Вутов и отново Стивън Петков преди и Септември да стигне до първия шанс, пропилян от Ишмаел Байду. Тимът от София имаше още една възможност в 79-ата минута, когато след опит за центриране топката рикошира в Джонатан и се насочи с опасна парабола към вратата, но Даниел Кайзер внимаваше и успя да я избие в корнер.

В заключителните десет минути Ботев упражни тотален натиск. Стивън Петков пропусна нова чиста възможност, като този път не успя да намери очертанията на вратата след удар с глава. Димитър Пиргов също можеше да вкара след центриране от фаул на Неделев, но ударът му мина встрани от вратата. Шанс пропусна и Лъчезар Балтанов преди да дойдат драматичните финални минути на мача.

"Канарчетата" разпечатаха вратата на своите гости чак в 90-ата минута. Йордан Минев намери Тодор Неделев в наказателното поле, плеймейкърът се възползва от неубедителна намеса на защитник на Септември и от аутлинията асистира на Васил Шопов, който вкара първия си гол с жълто-черния екип от метър разстояние.

В продължението на мача Ботев стигна и до второ попадение дело на 17-годишният Иван Василев, който влезе на смяна в заключителните минути. Преди младият нападател да отбележи първия си гол сред професионалистите Антонио Вутов пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стилиян Николов на голлинията, за която защитникът на столичани получи директен червен картон.

Неделев отстъпи изпълнението на Вутов, който обаче стреля в лявата греда, а в настъпилото продължително разбъркване Иван Василев използва открилия му се шанс и вкара първия си гол за представителния тим на Ботев за крайното 2:0.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин (83' 28. Филип Филипов), 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 9. Диого Кампос (59' 16. Васил Шопов), 20. Стивън Петков (90' 27. Иван Василев)