Ботев приключи групата с нова победа над Славия 10-05-2017 21:23

Ботев (Пловдив) приключи с победа участието си в груповата фаза на плейофите във втората осмица. "Жълто-черните" се наложиха по категоричен начин с 3:1 над Славия, но остана на второ място в групата, след като Верея спечели гостуването си на Монтана в другия мач и остана на върха в класирането.

Възпитаниците на Николай Киров си осигуриха успеха още през първото полувреме, когато реализираха три безответни гола. Бразилците Фелипе Бризола и Фернандо Виана реализираха хубави попадения още в първия четвърт час, а малко преди почивката Омар Косоко даде класически аванс на своите още преди антракта.

Ботев заигра с настроение още с първия съдийски сигнал и още в 7-ата Антонио Вутов бе близо до красив гол с пета след ниско центриране отляво, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 9-ата минута Вутов направи още по-майсторско изпълнение с пета, като този път това бе асистенция към Фелипе Бризола, който се възползва и с разстрелващ изстрел отблизо изведе "канарчетата" напред - 1:0.

В 15-ата минута другият бразилец в състава Фернандо Виана също записа името си сред голмайсторите с хубав шут извън пеналта за 2:0.

Много активния в мача Омар Косоко покачи на 3:0 в 38-ата минута след грешка на вратаря Марио Кирев. Стражът на "белите" позволи на Виана да му отнеме топката до аутлинията и да намери французина пред наказателното поле, а Косоко показа майсторство и самочувствие и с удар от движение вкара в опразнената врата.

През второто полувреме "жълто-черните" намалиха оборотите, а с това и опасностите пред вратата на своя противник. В 68-ата минута домакините допуснаха резултатът да бъде намален. След късо изпълнение на корнер бившето "канарче" Божидар Васев центрира в наказателното поле, където първо Виана, а после и младият Радо Апостолов отклониха последователно топката с глава, това заблуди Георги Георгиев и кълбото се озова в мрежата за крайното 3:1.

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 26. Радослав Апостолов, 5. Кристиан Димитров, 4. Виктор Генев, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 20. Омар Косоко, 39. Антонио Вутов (60' 8. Тодор Неделев), 7. Фелипе Бризола (86' 24. Лазар Марин), 9. Фернандо Виана (80' 77. Милко Георгиев)