Ботев приключи сезона с победа над шампиона 27-05-2016 20:44

"Ботев" Пловдив се наложи с 2:1 над "Лудогорец" в последния 36-и кръг от сезон 2015/2016 в "А" група. Попаденията за "жълто-черните" реализираха Божидар Васев (18') и Кристиан Димитров (87'), а Венцислав Керчев върна едно попадение за гостите в последните секунди на срещата.

Треньорите на двата отбора Николай Костов и Георги Дерменджиев заложиха на солиден брой млади футболисти, като в редиците на гостите липсваха почти всички основни фигури, извоювали петата поредна шампионска титла на "Лудогорец".

"Ботев" бе по-добрият отбор на терена през целия двубой и заслужено се поздрави с първи успех срещу разградчани. "Канарчетата" започнаха активно мача и в 8-ата минута Божидар Васев разтресе напречната греда след атрактивно изпълнение от десетина метра. В 14-ата Върджил Мисиджан пропиля единствената изгодна ситуация за гостите, след като стреля над вратата от изгодна позиция.

В 18-ата минута "жълто-черните" излязоха напред в резултата. Тодор Неделев изведе с прецизен пас в коридор Божидар Васев, който очи в очи с Аргилашки не сбърка и изпрати топката в мрежата за 1:0, като при този резултат приключи първата част.

В 56-ата минута Лъчезар Балтанов можеше да удвои, след като шутира опасно от движение, но топката мина над вратата на "Лудогорец". Появилият се през втората част младок Милко Георгиев също пропусна добра възможност в 61-ата минута.

В 87-ата минута Кристиан Димитров удвои аванса на "Ботев" с дебютния си гол в "А" група. Младият централен защитник засече ниско центриране на Тодор Неделев от ъглов удар и вкара в близкия ъгъл за 2:0.

В последната минута на продължението Венцислав Керчев бе оставен непокрит в наказателното поле пред Мартин Димитров, което му позволи да оформи крайното 2:1.

БОТЕВ: Мартин Димитров, Йордан Христов (46' Милко Георгиев), Кристиан Димитров, Даниел Златков, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Радослав Апостолов (76'Борис Тютюков), Лазар Марин, Божидар Васев, Тодор Неделев, Наско Милев (70' Исмет Рамадан)

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Христо Попадиин, Венцислав Керчев, Йордан Минев, Александър Василев, Витиня, Олег Димитров (80' Светослав Ковачев), Янаки Смирнов (81' Ивайло Климентов), Денислав Александров (Преслав Петров), Върджил Мисиджан, Цветелин Чунчуков

Съдия: Георги Игнатов