Ботев пропусна да се качи в Топ 6 след домакинско поражение от Дунав 24-02-2017 20:30

Отборът на "Ботев" загуби с 0:2 като домакин от "Дунав" в двубой от 21-ия кръг на Първа лига. По този начин "жълто-черните" пропуснаха отлична възможност да заемат мястото на русенци в първата шестица в класирането и зимната разлика от 4 т. между двата отбора бе възстановена.

Двубоят можеше да се развие по съвсем различен начин, ако "канарчетата" не бяха пропуснали две прекрасни възможности да вземат аванс в резултата. Възпитаниците на Николай Киров, който заложи на състава стартирал сезона с победа в Горна Оряховица, доминираха на терена през първата част.

В 9-ата минута удар на Омар Косоко с глава срещна десния страничен стълб, а в 25-ата минута Лъчезар Балтанов пропусна дузпа и така "Ботев" се размина с ранен аванс в резултата.

Гостите, които предимно се бранеха преди почивката поведоха в последната атака през първата част чрез Бирсент Карагарен, който бе оставен непокрит на далечната греда при центриране отдясно и с диагонален удар изведе "Дунав" напред.

Гостите бяха по-активният отбор след почивката и заслужено стигнаха до ново попадение, дело отново на Карагарен в 70-ата минута.

През второто полувреме "Ботев" не създаде нито едно голово положение пред противниковата врата и логично излезе от двубоя с празни ръце.

В следващия 22-ри кръг от първенството "жълто-черните" гостуват на ЦСКА-София. Срещата е във вторник от 17:30 ч. на стадион "Българска армия" в столицата.

Съставите:

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин (46' 7. Фелипе Бризола), 17. Лъчезар Балтанов - капитан, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 20. Омар Косоко (79' 19. Борис Тютюков), 9. Фернандо Виана (73' 77. Милко Георгиев)

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Джалилов, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 28. Атанас Атанасов, 11. Диян Димов - капитан, 6. Самир Аясс (88' 23. Христофор Хубчев), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен (73' 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов, 9 Мирослав Будинов (84' 99. Ндуйе Мойеци)

Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)