Ботев разгроми Ботев Враца с 5:0 18-05-2013 16:19

„Ботев” Пловдив разгроми с 5:0 съименника си от Враца в двубой от 28-ия кръг в първенството. Изразителният успех дойде след попадения на Иван Цветков (2), Мариян Огнянов, Борис Галчев и Станислав Костов.

Възпитаниците на Станимир Стоилов имаха числен превес на терена близо 75 минути, след като вратарят и капитан на тима от Враца – Христо Митов, бе изгонен още в началото на срещата.

„Жълто-черните” имаха пълно надмощие и показаха комбинативен футбол, като същевременно не допуснаха никакви опасности за Адам Стаховяк.

Още от първия съдийски сигнал „канарчетата” притиснаха гостите пред собственото им наказателно поле. В 13-ата минута Мариян Огнянов с пас през центъра на защитата намери Иван Цветков, той преодоля вратаря, който обаче го фаулира, а реферът Георги Димитров отсъди дузпа и червен картон за Христо Митов. Три минути по-късно, след като врачани извършиха принудителните рокади в състава си, Цветков бе точен от бялата точка и изведе „жълто-черните” напред – 1:0.

В 24-ата минута Артур Енрике центрира към далечната греда към Тодор Неделев, който от малък ъгъл стреля във външната страна на мрежата. Малко по-късно Данчо Христов изведе Луис Педро сам срещу Здравко Чавдаров, но резервният страж на "Ботев" Враца изби удара на холандеца.

В 37-ата минута Иван Цветков реализира втория си гол в мача и общо 17-ти за сезона след като засече с глава подаване на Бобан Грънчаров – 2:0.

В 44-ата капитанът на „жълто-черните” навлезе с рейд в наказателното поле и пусна по земя към Мариян Огнянов, който от десетина метра насочи топката в долния десен ъгъл за 3:0.

На полувремето Станимир Стоилов замени автора на третото попадение със Станислав Костов.

В 51-ата минута Неделев шутира опасно от фаул, но Чавдаров плонжира и спаси. В заключителната четвърт на двубоя в игра се появи 17-годишният Серкан Юсеин, който малко по-късно записа първата си асистенция в професионалния футбол. В 70-ата минута юношеският национал получи чудесен пас в коридор от Цветков, след което подаде успоредно към Борис Галчев, който на празна врата вкара първия си гол в официален мач с жълто-черния екип за 4:0.

В 84-ата минута Станислав Костов направи двоен пропуск, след като Чавдаров извади последователни негови удари с левия и десния крак. Още в следващата минута обаче Костов не сгреши и вкара за 5:0 след центриране на Неделев отдясно.

„Ботев” имаше шанс и за шести гол, но Чавдаров отново се намеси добре при силен диагонален удар на Неделев, а при добавката Цветков би встрани от вратата. Канонадата продължи Йордан Христов, който в допълнителното време също пропусна два пъти в рамките на няколко секунди, а след края последния съдийски сигнал публиката на „Колежа” възнагради активната играя на любимците си до края с мощни овации.

Снимки: Фотогалерия "Ботев Пловдив 5:0 Ботев Враца".
Мача по минути: Livescore "Ботев Пловдив 5:0 Ботев Враца"