Ботев разгроми Нефтохимик и в първенството 05-10-2013 18:02

Ботев Пловдив записа нова убедителна победа над Нефтохимик, този път в първенството. След разгрома за Купата на България преди няколко седмици, възпитаниците на Станимир Стоилов разбиха с 4:0 "шейховете" в двубой от 12-ия кръг в шампионата. Два пъти за успеха на стадион "Христо Ботев" се разписа Абел Анисе, а по един гол добавиха Ромарио Кортзорг и Борис Галчев.

Целият мач премина под диктовката на "жълто-черните", които можеха да регистрират далеч по-изразителна победа, но направилият страхотен мач вратар на гостите Петър Денчев отрази куп удари към своята врата.

"Канарчетата" натикаха противника дълбоко в половината му още в самото начало, но до средата на полувремето не успяха да създадат чисти положения. Пловдивският тим редуваше атаки по фланговете с опити за пробиви през центъра, но най-сериозната опасност дойде след далечен удар на Томаш Иршак спрял в ръцете на вратаря.

Стената пред вратата на бургазлии рухна в 26-ата минута, когато Вандер Виейра копна атрактивно топката над защитата, а Анисе изпревари Денчев и откри резултата - 1:0. Още в следващата атака Галчев шутира мощно, стражът на гостите изби в краката на Домовчийски, който обаче бе в засада при удара.

Малко преди края на полувремето трима футболисти на Ботев се разминаха с остро центриране на Вандер, а за цялата първа част гостите отправиха един неточен удар чрез Герасим Заков.

"Жълто-черните" започнаха вихрено втората част и скоро обстрелът на вратата на Нефтохимик започна. Вратарят на гостите извади с отлични плонжове добре насочени в двата долни ъгъла удари на Иршак и Домовчийски.

В 56-ата минута Анисе свали топката след дълъг пас пред наказателното поле към Ромарио, който финтира защитник и я насочи покрай Денчев за 2:0. Последваха нови пропуски на "канарчетата" преди Борис Галчев да направи преднината класическа с майсторско изпълнение от фаул в 73-ата минута - 3:0.

Малко по-късно стражът на гостите спаси хубав удар на Анисе, а при следващата добра комбинация влезлият на смяна Георги Сърмов нацели напречната греда. В 78-ата минута Абел Анисе наниза втория си гол в мача с прецизен диагонален шут в долния десен ъгъл за 4:0. Малко преди края на двубоя Костов засече с глава центриране на Артур Енрике, но Денчев отново спаси.