Ботев разгроми Верея у дома 23-02-2019 19:27

Ботев разгроми с 4:0 отбора на Верея в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Това бе втори домакински успех за "канарчетата" за годината, който осигури на възпитаниците на Николай Киров актив от 7 точки от възможни 9 от началото на пролетния дял на сезона и приближи пловдивчани още повече до място в първата плейофна шестица.

"Жълто-черните" реализираха по две попадения преди и след почивката, като точни бяха Феребори Доре, Тодор Неделев, Васил Шопов и Кристиан Добрев. Ботев надигра тотално своя опонент през целия двубой, като гостите не създадоха нито една опасност за Даниел Кайзер, а поредица от пропуски на "жълто-черните" спасиха опашкаря в елита от още по-тежко поражение.

Начало на головата серия даде Феребори Доре, който записа първото си попадение от началото на втория си период в Клуба. В 20-ата минута конгоанският нападател отбеляза с глава, засичайки центриране отляво на друго ново попълнение - Еберт Кардосо.

В 41-ата минута "канарчетата" пресираха своя противник дълбоко в собствената му половина. Васил Шопов пресече топката с шпагат и я подаде към Тодор Неделев, който очи в очи с вратаря не сгреши за 2:0.

Самият Шопов на три пъти пропусна от чиста позиция да даде още по-голям аванс на домакините преди почивката, а удари на Тодор Неделев също бяха близо до целта, но въпреки тоталното си надмощие и поредицата от шансове Ботев се оттегли на полувремето със само два гола преднина.

През второто полувреме Неделев, Балтанов, Карачанаков и Зехиров бяха близо до гола преди целта да порази Васил Шопов. В 81-ата минута бившият играч на Дунав бе изведен с отличен пас над защитата от Лъчезар Балтанов и с удар покрай вратаря направи авансът класически - 3:0.

Финалният акорд в мача бе дело на 17-годишният Кристиан Добрев. Тийнейджърът, който влезе на смяна в началото на втората част направи самостоятелен рейд на скорост в половината на Верея и с удар по тревата в долния ляв ъгъл вкара най-красивия гол в мача за крайното 4:0.

След втория си успех за годината Ботев събра актив от 42 точки и се позиционира на 4 място в класирането три кръга преди края на редовния сезон.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов (85' 26. Радослав Апостолов), 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев, 81. Атанас Зехиров (63' 11. Кристиан Добрев), 71. Антон Карачанаков, 10. Феребори Доре (75' 27. Иван Василев)