Ботев – Родопа 2:1 24-10-2010 15:02

„Ботев” Пловдив записа 12-а победа от 13 мача в първенството, след като се наложи с 2:1 над „Родопа” (Смолян) пред повече от 5000 зрители на стадион „Христо Ботев”. Първи гол след завръщането си в отбора вкара Георги Какалов, другото попадение бе дело на щатния голмайстор на „канарчетата” Атанас Курдов. След двумесечна пауза, през второто полувреме в игра се завърна Стефан Костадинов, който за съжаление отново почувства болки в дясното коляно.

Още в 5-ата минута Какалов уцели лявата греда с удар от ъгъла на наказателното поле. Секунди по-късно Стефан Учиков шутира от 20 метра, но топката мина встрани от вратата на гостите. В средата на първото полувреме старозагорският арбитър Христо Христов отсъди дузпа за „Ботев” за нарушение срещу Димитър Байрев. Зад топката застана Какалов и без проблем откри резултата – 1:0. След гола футболистите на Марин Бакалов продължиха да атакуват и записаха втора греда. Васил Гуджев открадна топката от съперник, подаде на Илиан Христов, който стреля в напречния стълб.

В 33-ата минута Наско Курдов направи двойно подаване с Байрев пред наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл за 2:0. След това попадение гостите се окопитиха и погледнаха по-смело към вратата на Илия Николов. Малко преди почивката добра възможност се откри пред Даниел Кутев, но крилото на „Родопа” не уцели вратата. В последната минута на полувремето Владимир Драмалиев проби отляво и от малък ъгъл вкара за 2:1.

На полувремето Марин Бакалов направи две смени, като на мястото Стефан Учиков и контузения Илиян Енчев влязоха съответно Ридван Хаджифейзула и Петко Фанев. В 56-ата минута при единтична на гола на „Родопа” ситуация Васил Гуджев проби и стреля в страничната греда. 10 минути по-късно, след центриране от свободен удар, Владо Байрев се извиси и стреля с глава малко над вратата. В 72-ата гостите бяха близо до изравняване – Кутев центрира отдясно, а Адриан Сюрджиев със шпагат изпрати топката в дясната греда на вратата на „Ботев”, след което защитата се справи с напечената ситуация. Последва далечен удар на Курдов в аут. Последното положение бе за смолянчани. 2 минути преди края „жълто-черната” отбрана изпусна Драмалиев, но Илия Николов внимаваше и се намеси решително.

Съставът на „Ботев” Пловдив: Илия Николов, Илиян Енчев (46 - Петко Фанев), Владимир Байрев, Ангел Рахов, Васил Гуджев, Недко Миленов, Стефан Учиков (46 - Ридван Хаджифейзула), Димитър Байрев, Георги Какалов, Илиан Христов (73 - Стефан Костадинов), Атанас КурдовАнкета за играч на мачаСнимки от мачаБотев - Родопа минута по минутаБотев - Родопа минута по минута (демо)