Ботев с класика срещу Добруджа 05-05-2012 17:07

Ботев победи с 3:0 Добруджа в мач от 24-ия кръг на Източната “Б” група, който се игра на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен, заради наказанието за лишаване от домакинство за една среща. Поредни два гола за “жълто-черните” заби Сашо Александров, който бе точен в 18-та и 75-та минута, а между неговите попадения се разписа и Деян Христов.

Ботев имаше тотално надмощие през цялата среща и пропусна да запише далеч по-изразителна победа. Гостите не успяха да създадат нито една голова ситуация пред вратата на Христо Иванов.

Още в 8-ата минута Петър Атанасов уцели напречния стълб, след като засече центриране отдясно на Данчо Христов. 10 минути по-късно отново той изкочи срещу вратаря на Добруджа, който отрази неговия удар, но при добавката Александров не сгреши и откри резултата. До края на полувремето Николай Лазаров отрази няколко удара на “жълто-черните” и запази пасива на своя отбор минимален до почивката.

Втората част започна със серия от пропуски на “канарчетата”, като най-активен в тях бе Петър Атанасов. Острието не успя да отбележи на три пъти от чиста позиция, като най-фрапиращ бе пропускът му в 58-ата минута, когато от два метра не уцели вратата. Малко по-късно Костадин Видолов замени Петър Атанасов с Деян Христов, който малко след появяването си в игра засече центриране на Аргиров и отблизо направи резултата 2:0.

В 75-ата минута Димо Атанасов се отскубна от защитата на Добруджа и бе фаулиран в наказателното поле, а Сашо Александров без проблем реализира от бялата точка за крайното 3:0. 15 минути преди края дебют за представителния тим на Ботев записа 18-годишният Лазар Марин, който се включи отлично и дори имаше шанс да отбележи, след самостоятелен пробив, но вратарят на гостите успя да отрази удара му.

Ботев: Христо Иванов, Емил Аргиров (78` Лазар Марин), Венци Бонев, Никола Домакинов, Ивайло Димитров, Ангел Рахов, Димо Атанасов (78` Тодор Неделев), Йордан Христов, Сашо Александров, Мариян Огнянов, Петър Атанасов (65` Деян Христов).

Добруджа: Николай Лазаров, Николай Илиев, Младен Димитров, Явор Колев, Сашо Джилянов, Калоян Коев, Тамер Юсню, Преслав Пасев, Недко Ангелов, Павлин Тодоров (70` Васил Тачев), Филип Филчев.