Ботев с кошмарна загуба от Локомотив на "Лаута" 28-11-2020 20:43

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна кошмарна загуба с 0:6 от градския съперник Локомотив (Пловдив). Срещата от 14-ия кръг на Първа лига се игра пред празните трибуни на стадиона в парк "Лаута".

"Канарчетата" изнесоха един от най-слабите си мачове в историята и записаха срамна загуба. Ботевистите не демонстрираха типичните за "жълто-черния" Клуб борба и битка до последен дъх и бяха наказани от "черно-белите".

До почивката домакините реализираха четири попадения, като техни автори станаха Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев и Георги Минчев. През втората част паднаха още два гола дело на Кристиан Илич и Николай Николаев.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Филип Филипов, Мите Цикарски, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев, Атанас Илиев