Ботев с минимална загуба от ЦСКА-София 14-09-2019 19:39

Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 0:1 от ЦСКА-София в среща от 9-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а единственото попадение реализира Али Соу в 75-ата минута.

Двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част "канарчетата" бяха по-активният тим, докато след почивката гостите владееха инициативата.

Още в първите секунди "червените" организираха опасна атака, но защитник на "жълто-черните" се справи със ситуацията. В 12-ата минута Лъчезар Балтанов овладя отлично топката и стреля от малък ъгъл, а стражът на гостите се намеси отлично и спаси.

В 20-ата минута се откри нова ситуация пред Лъчезар Балтанов. Капитанът на пловдивчани отправи опасен удар от границата на наказателното поле, а Густаво Бусато се разтегна и изби.

В 26-ата минута Евандро отправи опасен удар отляво, отразен от Янко Георгиев. В 38-ата минута Александър Тонев се пребори за топката с Турицов и стреля от 20 метра, а кълбото прелетя над вратата.

2 минути преди края на първата част Александър Тонев центрира отляво, вратарят на гостите изби и топката попадна в Тодор Неделев, който отправи удар на въздуха, а Бусато изби с крак.

След почивката гостите имаха сериозен превес и головите положения бяха пред вратата на "канарчетата". В 50-ата минута Али Соу отправи удар от близка дистанция, а кълбото мина над напречната греда.

В 62-ата минута Кристиян Малинов преодоля защитник и шутира от 20 метра, а топката мина високо над вратата на Ботев. В 71-ата минута "червените" стигнаха до добра възможност за гол, но ударът на Греъм Кери от границата на наказателното поле бе избит с една ръка от Янко Георгиев

Така се стигна до 75-ата минута, в която гостите откриха резултата. Али Соу преодоля появилия се само преди минута от скамейката Филип ван Арнем и с удар в далечния ъгъл се разписа за 1:0.

В 85-ата минута Тодор Неделев отправи изненадващ удар от над 30 метра, а вратарят на гостите изби. При последвалия корнер "канарчетата" не застрашиха вратата на ЦСКА-София.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Родни Клустър (82 - Филип Филипов), Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (74 - Филип ван Арнем), Марко Перван (79 - Антонио Вутов), Александър Тонев, Тодор Неделев, Фернандо Виана