Ботев с нова загуба, този път от Славия в София 30-11-2016 16:55

"Ботев" допусна ново поражение при гостуването си на "Славия" в 16-ия кръг на Първа лига и регистрира четвърта поредна загуба в елита. "Канарчетата" отстъпиха с 2:3 при визитата си на "белите" на националния стадион "Васил Левски", с което удължиха на шест мача серията си без победа в шампионата.

Пловдивчани поведоха чрез Иван Стоянов от дузпа в средата на първата част, след което допуснаха три попадения преди Тодор Неделев да фиксира крайния резултат в края на срещата.

"Жълто-черните" започнаха агресивно и опитаха да пресират противника в собствената му половина. В 6-ата минута пловдивчани създадоха първата опасност, след като Стенио дос Сантос засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина над напречната греда.

В 13-ата минута Николай Димитров от Славия стреля много опасно към десния ъгъл, но с великолепна намеса Георги Георгиев успя да парира топката.

Четири минути по-късно Серкан Юсеин опита с майсторски "падащ лист" да прехвърли Марио Кирев, но вратарят на "белите" закачи топката с върха на пръстите си и я отклони достатъчно, за да я отклони от очертанията на рамката зад себе си.

В тези минути "Ботев" видимо имаше инициативата и натискаше своя противник, но и допускаше съперника си да организира опасни контри. При една от тях, секунди след изпълнение на ъглов удар пред вратата на "Славия", се стигна до голова възможност пред Георги Георгиев, пропиляна от неточния шут на Омар Абуд.

Възпитаниците на Николай Киров отговориха с много опасен пробив на Омар Косоко. Рейдът на французина стигна до аутлинията, но Марио Кирев пресече опита му да намери оставения непокрит на празна врата Милен Кикарин.

В 22-ата минута Серкан Юсеин и Тодор Неделев задържаха топката пред наказателното поле, а капитанът на "канарчетата" пусна в типичния си стил пас в коридор към Жоао Пауло. Бразилецът финтира Марио Кирев, който го фаулира и реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка.

Зад топката застана Иван Стоянов и с отсечен удар в левия ъгъл даде заслужен аванс на "Ботев" - 0:1.

"Жълто-черните" продължиха да атакуват и в 28-ата минута Жоао Пауло пропусна отлична възможност да удвои преднината. Той бе изведен на стрелкова позиция от Косоко, но шутът на острието премина встрани от вратата.

В заключителните минути на полувремето "Славия" се активизира и домакините успяха да изравнят. Сердер Сердеров завърши атака на "белите" в 33-ата минута, след като отбраната пред Георгиев не бе добре подредена и остави свободно пространство за деветката на софиянци, който не сгреши за 1:1.

Четири минути преди края на първата част домакините можеха да осъществят пълен обрат, когато удар на Георги Йомов срещна лявата греда на вратата на "Ботев".

За разлика от първото полувреме, след почивката играта на пловдивчани бе доста вяла и без острота в атаката. Частта започна по-спокойно и действията се водеха предимно в средната зона на терена.

В 62-ата минута "белите" затрудниха Георги Георгиев с два удара в кратък интервал от време. Първо стражът на "жълто-черните" спаси шут на влезлия на смяна Балджийски, а след това Николай Димитров стреля в аут.

Три минути по-късно обратът стана факт след точен диагонален удар на Валери Домовчийски в долния ляв ъгъл за 2:1.

"Ботев" опита бързо да върне гола, но Омар Косоко бе блокиран с общи усилия от "бялата" защита миг преди да стреля към вратата.

В 79-ата минута "Ботев" допусна нов гол. Негов автор стана Борислав Балджийски със слаб удар по тревата в долния десен ъгъл от около 17-18 метра.

Последваха три последователни смени на Николай Киров, като в игра се появиха Даниел Кутев, Наско Милев и Крум Стоянов, които замениха съответно Меледже, Косоко и Пауло.

В 87-ата минута "жълто-черните" намалиха пасива си с попадение на Тодор Неделев, който завърши заучена комбинация от фаул за крайното 3:2.

СЛАВИЯ: 12. Марио Кирев, 27. Емил Христов, 15. Петко Христов (46' 13. Стефан Велков), 4. Андреа Христов, 66. Омар Абуд, 73. Иван Минчев (61' 7. Борислав Балджийски), 10. Янис Карабельов, 35. Георги Йомов (69' 22. Владимир Семерджиев), 77. Николай Димитров, 9. Сердер Сердеров, 24. Валери Домовчийски

БОТЕВ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 6. Даниел Златков, 16. Стенио дос Сантос, 71. Милен Кикарин, 10. Серкан Юсеин, 14. Меледже Омнибес (81' 88. Даниел Кутев), 8. Тодор Неделев, 73. Иван Стоянов, 20. Омар Косоко (84' 45. Наско Милев), 37. Жоао Пауло (85' 25. Крум Стоянов)