Ботев с нулево равенство срещу съименника си от Враца 17-11-2012 14:21

Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 13-ия кръг на "А" група. Двубоят не предложи много голови положения на около 2 500 зрители на стадиона във Враца и заслужено завърши при нулево равенство.

В първите 15 минути и двата отбора пробваха атаки, но без успех. В 16-ата минута Андрей Атанасов стреля към вратата на Христо Иванов, но топката мина над гредата. Секунди по-късно "канарчетата" удариха напречната греда на вратата на домакините. Вандер Виейра центрира в наказателното поле, където Иван Цветков засече топката с глава, но за късмет на "зелените" се удари в гредата.

Последваха нови равностойни минути, в които преобладаваха здравите влизания и единоборствата. В 37-ата минута Илия Илиев остана сам срещу Христо Иванов и стреля, но стражът на "канарчетата" спаси. При последвалата добавка на капитана на домакините Асен Караславов от голлинията изби топката. В ответната атака след много добро взаимодействие между Неделев и Вандер, младокът стреля към вратата на Враца, но топката се удари в гърба на защитник и излезе в корнер.

През втората част двата отбора правиха опити за атаки, но те бяха неуспешни. Домакините се отчетоха с няколко неточни удара от средна дистанция по посока вратата на Христо Иванов. "Канарчетата" натиснаха своя съперник в средата на второто полувреме, но така и не успяха да се разпишат във вратата на Мишо Иванов.

Съставът на Ботев (Враца): Иванов, Куанг, Савич, Христов, Жайро, Висенте, Варела (70` Якимов), Николов, Атанасов, Илиев (Амендола), Романов

Съставът на Ботев (Пловдив): Христо Иванов, Йордан Христов, Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике (56` Бамого), Томаш Иршак, Рубен Паласуелос (65` Мариян Огнянов), Тодор Неделев (83` Дяков), Стефан Станчев, Иван Цветков, Вандер Виейра

Жълти картони: Христов, Атанасов (БВ), Паласуелос, Станчев, Виейра (БП)