Ботев с победа срещу чехи в Кипър 08-02-2014 17:05

Ботев Пловдив победи чешкия Дукла (Прага) с 3:2 в поредната си контролна среща от лагера в Кипър. Две попадения за "жълто-черните" реализира Юнес Хамза, а третото бе дело на Вандер Виейра.

Станимир Стоилов заложи на Адам Стаховяк на вратата, Серджан Лукин и Алесандру Бенга в центъра на защитата, Йордан Христов и Веселин Минев като крайни бранители, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Абел Анисе и Алесандру Куртеан започнаха в халфовата линия, а атаката бе водена от Феребори Доре и Юнес Хамза.

"Канарчетата" отправиха първия точен удар в срещата чрез Алекс Куртеан в 10-ата минута, но три по-късно Дукла излезе напред в резултата с гол на Исмаел, който се разписа на празна врата, след като Стаховяк бе отразил шут на Милан Черни - 0:1.

В 26-ата минута Хамза засече от въздуха центриране от десния фланг, но топката мина встрани от вратата. Точно десет минути по-късно, в 36-ата, тунизиецът възстанови равенството. Куртеан намери Доре в наказателното поле, снажният нападател на Ботев се пребори за топката със защитник и я сервира с успореден пас на Хамза, който вкара на празна врата за 1:1.

"Жълто-черните" започнаха без промени в състава втората част, но впоследствие Мъри Стоилов извърши 9 смени, като на терена до края на срещата останаха единствено Стаховяк и Анисе.

В 55-ата минута Ботев излезе напред в резултата, като точен отново бе Юнес Хамза. "Деветката" се разписа за 2:1 с прецизен удар от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противник в наказателното поле. В 68-ата минута попадение на Ромарио Кортзорг бе отменено заради засада, а в 74-ата арбитърът отсъди доста спорен наказателен удар за Дукла за игра с ръка на Лукин. Любош Калуда не сгреши от бялата точка и отново възстанови равенството - 2:2.

Ботев стигна до победата четири минути преди края на мача след образцова контраатака завършена от Вандер Виейра. Иван Цветков намери включилия се на скорост отляво Божидар Васев, който с отличен пас зад защитата изведе Вандер очи в очи с вратаря, а бразилецът със силен шут оформи крайното 3:2.

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов (71-Филип Филипов), Серджан Лукин (81-Димитър Везалов), Алесандру Бенга (50-Сивард Спрокел), Веселин Минев (81-Божидар Васев), Томаш Иршак (84-Серкан Юсеин), Мариян Огнянов (55-Ромарио Кортзорг), Абел Анисе, Алесандру Куртеан (62-Луис Педро), Феребори Доре (71-Вандер Виейра), Юнес Хамза (71-Иван Цветков)

ДУКЛА: Томаш Кучера (46-Давид Тетоур), Михал Йерабек, Любош Ханзел, Роберт Ковал (77-Ян Юрошка), Марек Хлинка (46-Томислав Божич), Исмаел, Лукаш Статина (46-Любош Калуда), Хосе Ромера, Войтех Енгелман (82-Томаш Бергер), Йосеф Марек (82-Збинек Поспех), Милан Черни