Ботев с поредна победа в контролите 09-07-2016 00:00

Отборът на Ботев се наложи с 4:2 над дублиращия тим на ЦСКА - София в поредната си контролна среща от лагера си в Трявна.

Два гола за "жълто-черните" реализира Иван Стоянов, едно добави Наско Милев, а другото попадение бе автогол на играч на ЦСКА - София. Николай Костов заложи в стартов състав, съставен изцяло от млади футболисти, които доминираха в началото на двубоя и успяха да вземат ранен аванс. Още в 9-ата минута "канарчетата" сътвориха хубава комбинация, започната от Меледже и продължена с хитър пас с пета от Даниел Кутев, който изведе Наско Милев сам срещу вратаря и нападателят с левия крак изпрати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Само две минути по-късно ЦСКА изравни след кинжален удар на Павел Головодов в горния десен ъгъл, а в 25-та минута Милчо Ангелов направи пълен обрат и изведе армейците напред.

"Жълто-черните" възстановиха равенството в 53-ата минута, когато след центриране на Кутев защитник на ЦСКА си отбеляза автогол.

В 60-та минута Николай Костов направи 9 смени накуп, като в игра влезе основния състав на "жълто-черните", който бързо взе инициативата и притисна армейците в собствената им половина.

В 77-та минута Иван Стоянов изведе Ботев напред. Нападателят реализира с глава след центриране на Цветомир Панов, а 5 минути преди края отново Стоянов реализира втория си гол в проверката, след като се възползва от дълъг извеждащ пас на Лъчезар Балтанов и очи в очи с вратаря фиксира крайното 4:2.

БОТЕВ:: Мартин Димитров (46' Павел Петков), Рангел Игнатов (46' Милко Георгиев, 60' Жоао Паоло), Кристиан Димитров (60' Радослав Терзиев), Георги Купенов, Милен Кикарин (60' Крум Стоянов), Меледже (60' Серкан Юсеин), Радослав Апостолов (60' Лъчезар Балтанов), Асен Чандъров (60' Фелипе Бризола), Исмет Рамадан (60' Цветомир Панов), Даниел Кутев (60' Тодор Неделев), Наско Милев (60' Иван Стоянов)

ЦСКА - София /втори отбор/: Петър Петров, Васил Попов, Мартин Симеонов,Галин Минков, Реан Даскалов, Емил Петров, Георги Търтов, Николай Яшков, Милчо Ангелов, Румен Руменов, Павел Головодов