Ботев с престижно равенство срещу Уигън 26-07-2012 18:56

Botev Plovdiv 2:2 Wigan Athletic

Ботев направи поредния си добър мач в контролите и завърши 2:2 с Уигън. “Жълто-черните”, които на два пъти бяха догонващи в резултата, се държаха добре срещу участника във Висшата лига на Англия. Головете за “канарчетата” отбелязаха Петър Атанасов и Иван Цветков.

Двубоят започна равностойно, а “канарчетата” първи стигнаха до голова възможност. В 16-ата минута Неделев центрира остро към Иван Цветков, който с глава изпрати топката на сантиметри над напречната греда. 7 минути по-късно англичаните поведоха при първия си удар към вратата на Ботев след триково изпълнение на пряк свободен удар. МакКарти търкулна топката към Дейвид Джоунс, който си я повдигна и от воле я изпрати в горния ляв ъгъл над Шеткус.

В следващите минути футболистите на Уигън имаха превъзходство без да застрашат вратата на Ботев. В 38-ата минута пловдивчани изравниха след страхотна конраатака. Иван Цветков с фантастичен пас изведе Неделев по левия фланг, а той центрира към непокрития Петър Атанасов, който овладя топката и вкара в долния десен ъгъл за 1:1. До края на полувремето играта бе равностойна без опасности пред двете врати.

На полувремето Ферарио Спасов направи само една смяна, като на мястото на Костов пусна Вандер Виейра, докато Роберто Мартинес замени всичките си полеви футболисти. Веднага след подновяването на играта можеше да поведе, но националният вратар на Оман Ал Хабси извади много опасен диагонален удар на Цветков. По-свежите играчи на Уигън обаче взеха инициативата и стигнаха до втори гол, дело на Мауро Босели в 54-ата минута. Уотсън центрира в наказателното поле Караславов отклони топката, която попадна на главата на аржентинеца и той не остави шансове на Шеткус.

В 68-ата минута Ботев отново стигна до равенството. Иршак намери с дълъг пас Дяков, който нахлу отдясно в наказателното поле и бе повален от защитник, а съдията отсъди дузпа, която Иван Цветков превърна в гол, за да оформи крайното 2:2. До края на срещата не се случи нищо интересно пред двете врати.

Съставът на Ботев: Ернестас Шеткус, Стефан Станчев, Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Томаш Иршак (85` Ангел Рахов), Рубен Паласуелос (60` Костадин Дяков), Тодор Неделев (60` Йордан Христов), Петър Атанасов (82` Лазар Марин), Иван Цветков (70` Мариян Огнянов), Станислав Костов (46` Вандер Виейра).

Вижте как протече срещата по минути: Livescore - Botev Plovdiv 2:2 Wigan Athletic