Ботев с първа загуба в контролите 05-02-2018 11:46

Отборът на Ботев допусна първо поражение в контролите от зимната подготовка. Жълто- черните отстъпиха с 0:2 на грузинския Сабуртало в третата си проверка от лагера в Турция. Срещата започна с час по-късно от предвиденото, тъй като двата отбора решиха да сменят предварително определения за нея терен, поради лошо състояние на тревното покритие.

Николай Киров заложи на Даниел Кайзер на вратата, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов и Лазар Марин в защитата пред него, Лъчезар Балтанов, Алваро Юлиано и Тодор Неделев в средата на терена, Дуде Ндонгала и Густаво Афонсо по фланговете и Стивън Петков на върха на атаката.

Ботев започна активно двубой и първите две опасности бяха пред вратата на тима от Тбилиси. До 8-ата минута удар на Тодор Неделев бе отразен от вратаря, а Дуде Ндонгала пропусна голова възможност с удар над напречната греда от добра позиция.

Постепенно противникът взе превес и през първото полувреме показа по-добра игра от пловдивчани. В действията на футболистите на Сабуртало личеше по-голяма свежест и закономерно грузинците успяха да отбележат две попадения преди почивката, отбелязани от Татанашвили и Волков. Сабуртало имаше още няколко добри ситуации пред вратата на Кайзер, докато "жълто-черните" не стигнаха до повече голови положения преди почивката.

Пет минути преди края на полувремето директен червен картон получи Радослав Терзиев, който фаулира откъснал се сам срещу вратаря противников състезател, като мястото му в центъра на защитата зае Йордан Минев.

В началото на втората част Серкан Юсеин и Диого Кампос заеха местата на Алваро Юлиано и Стивън Петков, а Иван Чворович застана на вратата вместо Даниел Кайзер.

Ботев изигра по-добро второ полувреме и можеше да запише поне по-почетна загуба. Тодор Неделев и Диого Кампос пропуснаха най-добрите шансове да отбележат, а удар на Фелипе Бризола бе спасен от вратаря.

След почивката грузинците имаха само една изгодна ситуация след контраатака, но не успяха да я оползотворят и резултатът остана непроменен.

Заради лека травма в аддуктора спарингът пропусна Пламен Димов.

Следващата контролна среща на "жълто-черните" е в сряда срещу отбора на Монтана.

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер (46' 99. Иван Чворович), 2. Цветомир Панов (81' 25. Здравко Дерменов), 18. Радослав Терзиев (40' 23. Йордан Минев), 31. Димитър Пиргов (61' 7. Фелипе Бризола), 24. Лазар Марин (78' 14. Димитър Калчев), 6. Алваро Юлиано (46' 10. Серкан Юсеин), 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо, 29. Дуде Ндонгала (85' 26. Милко Георгиев), 20. Стивън Петков (46' 9. Диого Кампос)